Menu strony
Gazeta.ie
Sieci
internet

Chroń Twoją firmę

Współcześnie w przeważającej części przedsiębiorstw zainstalowane są sieci komputerowe, a na pewno wszystkie posiadają łącza internetowe. Połączenia sieciowe oferują niepoliczalne korzyści, co do tego nie ma żadnych zastrzeżeń. Niestety, niosą ze sobą też wiele niebezpieczeństw. Bezpieczeństwo sieci wszystkim właścicielom biznesów spędza sen z powiek.
smartphone

W jaki sposób technologia zmieniła nasze życie? Jakie zmiany szczególnie stały się dostrzegalne?

Trudno obecnie wyobrazić sobie rzeczywistość bez posługiwania się najnowocześniejszą technologią. W którym miejscu byśmy byli bez bezproblemowej komunikacji, dostępu do neta, gwarantowanych coraz bardziej aplikacji? Na pewno świat by się przez takie coś nie skończył, lecz utracilibyśmy bardzo wiele możliwości. Zastanówmy się nad tym jaki stałby się świat?
Thomas-it

Modyfikacje w serwerowni

Wbrew wszelkim opiniom, na budowanie strony internetowej oraz na usługi informatyczne scala się wiele składników i potrzebni są odpowiedni pracownicy. Od programistów, którzy programują strony w wybranym przez siebie języku programowania, graficy, kształtujący jej wygląd, po administratorów sieci. założenie strony internetowej to pierwszy etap współpracy, jednak dłuższe uzgodnienia także są możliwe.
telefon komórkowy dla seniora

Jeżeli potrzebny nam klasyczny telefon komórkowy lub aparat doskonały dla osoby starszej, to z łatwością odnajdziemy je w sklepach internetowych

Współczesne smartfony ciągle stają się bardziej złożone oraz mają multum funkcji. Jednak są osoby, dla których o wiele bardziej istotna jest ich użyteczność i dlatego nabywają modele starsze.


sii, serwery, outsourcing it

Outsourcingowe zlecenia it na rynku

Technologie współczesnych czasów przeganiają idee, które popularne były tylko kilka lat wcześniej. Informatyzacja dotknęła bodaj każde środowisko, od szkolnictwa, przez rolnictwo, do pracy szpitali, nie wspominając już o eksperymentach naukowych, z którego to światka wywodzi się wszystko, co obecnie widzimy pod postaciami Internetu, telefonów komórkowych i innych licznych elektronicznych gadżetów.
Thomas-it

Łącze internetowe w przedsiębiorstwie

W XXI wieku bazą do działania każdego przedsiębiorstwa jest zaplecze technologiczne, którego jedną spośród podstawowych części stanowi jak najmniej ograniczona możliwość użytkowania łącza internetowego. Żeby było to możliwie najtańsze przy jak najwyższej wydajności korzysta się z tak zwanych „switch’ów”. Ważny jest też dobór właściwego serwera. Więcej na ten temat przeczytają Państwo w poniższym tekście.
Serwer

Jakie serwery dla firmy

Dobre i sprawne serwery to obecnie podstawa prężnej firmy. W lokalnych sieciach komputerowych wielkich przedsiębiorstw, a także w małych firmach warto koniecznie zadbać, aby pakiety informacji wysłane z konkretnego punktu A dostały się jak najszybciej do punktu B. Najnowsze aplikacje biznesowe (takie jak choćby handel elektroniczny, witryny WWW oraz wielkie wachlarze odrębnych usług załatwianych przez sieć internet, intranet i ekstranet) wszystkie wykorzystują zasoby przechowywane w sieci.
nauka

Jakie zdolności da się zdobyć studiując informatykę?

Informatyka oraz związany z nią przemysł są dynamicznie rozwijającymi się dziedzinami wiedzyoraz techniki. Ciągle wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów, zapewniających firmom konkurencyjność i wdrażanie najnowszych technologii. Równocześnie ze wzrostem istoty informatyki w dzisiejszej gospodarce, zwiększa się zainteresowanie tym kierunkiem edukacji wśród absolwentów szkół średnich.