Menu strony
Gazeta.ie
Sieci
internet

Chroń Twoją firmę

Współcześnie w przeważającej części firm używane są sieci komputerowe, a bez wątpienia wszystkie mają podłączenia do internetu. Połączenia sieciowe oferują bezsprzeczne korzyści, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Niestety, niosą ze sobą także dużo zagrożeń. Bezpieczeństwo sieci wszystkim właścicielom biznesów przysparza trosk.
Thomas-it

Modyfikacje w serwerowni

Wbrew wszelkim opiniom, na budowanie strony internetowej oraz na usługi informatyczne scala się wiele składników i potrzebni są odpowiedni pracownicy. Ważni są programiści, którzy tworzą strony internetowe w języku programowania, przez grafików pracujących nad jej wyglądem, oraz administratorzy sieci. Współpraca taka może trwać tylko do założenia strony internetowej, jednak dłuższe uzgodnienia także są możliwe.
smartphone

W jaki sposób technologia zmieniła nasze życie? Jakie zmiany szczególnie stały się dostrzegalne?

Trudno obecnie wyobrazić sobie świat bez posługiwania się nowatorską technologią. W którym miejscu byśmy byli bez bezproblemowej komunikacji, dostępu do sieci, oferowanych coraz bardziej aplikacji? Z pewnością świat by się przez to nie skończył, ale utracilibyśmy bardzo wiele możliwości. Zastanówmy się nad tym jaki byłby świat?
telefon komórkowy dla seniora

Jeżeli potrzebny nam klasyczny telefon komórkowy lub aparat doskonały dla osoby starszej, to z łatwością odnajdziemy je w sklepach internetowych

Dzisiejsze smartfony z każdym rokiem stają się coraz bardziej złożone oraz posiadają bardzo wiele funkcji. Jednak są ludzie, dla których bardziej liczy się ich praktyczność i dlatego nabywają modele starsze.


Jeżeli potrzebny nam klasyczny telefon komórkowy lub aparat doskonały dla osoby starszej, to z łatwością odnajdziemy je w sklepach internetowych

Jeśli zależy nam przede wszystkim na rozmowach to znakomitym rozwiązaniem będzie klasyczny telefon komórkowy.
sii, serwery, outsourcing it

Outsourcingowe zlecenia it na rynku

Technologie obecnego wieku przeganiają idee, które popularne były tylko kilka lat wcześniej. Informatyzacja objęła bodaj każdą branżę, od szkolnictwa, przez rolnictwo, do medycyny, nie wspominając już o badaniach naukowych, z którego to światka zrodziło się wszystko, co teraz widzimy pod postaciami sieci, telefonów komórkowych i pozostałych elektronicznych przedmiotów.
Thomas-it

Łącze internetowe w przedsiębiorstwie

W XXI wieku bazą do funkcjonowania każdej firmy jest zaplecze technologiczne, którego jedną z głównych elementów stanowi jak najmniej ograniczona możliwość użytkowania łącza internetowego. Aby było to możliwie najtańsze przy maksymalnej wydajności korzysta się z tak zwanych „switch’ów”. Istotny jest też wybór właściwego serwera. Więcej na ten temat przeczytają Państwo w poniższym tekście.
Serwer

Jakie serwery dla firmy

Dobre i sprawne serwery to obecnie podstawa prężnej firmy. W lokalnych sieciach komputerowych wielkich przedsiębiorstw, a także w małych firmach warto koniecznie zadbać, aby pakiety informacji wysłane z konkretnego punktu A dostały się jak najszybciej do punktu B. Najnowsze aplikacje biznesowe (takie jak choćby handel elektroniczny, witryny WWW oraz wielkie wachlarze odrębnych usług załatwianych przez sieć internet, intranet i ekstranet) wszystkie wykorzystują zasoby przechowywane w sieci.
nauka

Jakie zdolności da się zdobyć studiując informatykę?

Informatyka oraz związany z nią przemysł są dynamicznie rozwijającymi się dziedzinami wiedzyoraz techniki. Ciągle wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów, zapewniających firmom konkurencyjność i wdrażanie najnowszych technologii. Równocześnie ze wzrostem istoty informatyki w dzisiejszej gospodarce, zwiększa się zainteresowanie tym kierunkiem edukacji wśród absolwentów szkół średnich.