Menu strony
Gazeta.ie
Komputerów
Load balancer

Czym jest system load balancer na czym polega ta nowomodna technika?

Load balancer, to inaczej równoważenie obciążenia, czyli adres IP w sieci, który rozgranicza ruch pomiędzy adresami indywidualnych usług. Tak więc mówiąc skrótowo, load balancer pozwala rozrzucić obciążenie pomiędzy kilka różnorodnych pecetów, dysków, połączeń sieciowych lub innych zasobów. Równoważenie obciążenia zezwala na wyższą, optymalną i bezusterkową pracę na N-aplikacjach, które znajdują się na bliźniaczych M-serwerach.
Zestaw części elektronicznych

Rynek podzespołów elektronicznych w Polsce

Jeśli spojrzymy na rynek części elektronicznych w Polsce odnotujemy na pewno pewną tendencję – rozwój. W największej ilości są obecni na nim sprzedawcy wszelkiego rodzaju podzespołów, zaopatrujący nawet wielkie przedsiębiorstwa sprzedające każdego typu urządzenia, jak choćby takie rezystory. Ale jak prezentuje się obecny rynek?
Karta graficzna ATI Sapphire X800Pro

Karta graficzna – jaką najlepiej wybrać w zależności od potrzeb

W metalowej obudowie komputera pracuje parę ważnych elementów. Takim elementem jest karta graficzna, która tworzy obraz na ekranie. W związku z tym, że dla wielu sklep komputerowy to miejsce pełne niełatwych nazw, w tym artykule postaram się opisać, jak dopasować karty graficzne do określonych zadań.