Menu strony
Gazeta.ie
Komputerów
Load balancer

Czym jest system load balancer na czym polega ta nowomodna technika?

Load balancer, to w inny sposób równoważenie obciążenia, to znaczy adres IP w sieci, który dzieli ruch między adresami indywidualnych usług. Tak więc mówiąc zwięźle, load balancer pozwala rozrzucić obciążenie między kilka różnych pecetów, dysków, połączeń sieciowych czy innych zasobów. Równoważenie obciążenia zezwala na lepszą, maksymalną i bezusterkową pracę na N-aplikacjach, jakie mieszczą się na bliźniaczych M-serwerach.
Karta graficzna ATI Sapphire X800Pro

Karta graficzna – jaką najlepiej wybrać w zależności od potrzeb

W metalowej obudowie komputera pracuje parę ważnych podzespołów. Takim elementem jest karta graficzna, która tworzy obraz na ekranie. Ponieważ dla wielu sklep komputerowy to pomieszczenie pełne dziwnych nazw, w tym artykule postaram się opowiedzieć, jak dobrać karty graficzne do określonych celów.
Zestaw części elektronicznych

Rynek podzespołów elektronicznych w Polsce

Jeśli spojrzymy na rynek części elektronicznych w Polsce odnotujemy na pewno pewną tendencję – rozwój. W największej ilości są obecni na nim sprzedawcy wszelkiego rodzaju podzespołów, zaopatrujący nawet wielkie przedsiębiorstwa sprzedające każdego typu urządzenia, jak choćby takie rezystory. Ale jak prezentuje się obecny rynek?