Menu strony
Gazeta.ie
Komputerów
Load balancer

Czym jest system load balancer na czym polega ta nowomodna technika?

Load balancer, to w inny sposób równoważenie obciążenia, to znaczy adres IP w sieci, jaki rozgranicza ruch między adresami pojedynczych usług. Tak więc mówiąc zwięźle, load balancer pozwala rozproszyć obciążenie pomiędzy parę rozlicznych pecetów, dysków, połączeń sieciowych albo innych zasobów. Równoważenie obciążenia zezwala na lepszą, perfekcyjną i solidną pracę na N-aplikacjach, jakie mieszczą się na bliźniaczych M-serwerach.
Karta graficzna ATI Sapphire X800Pro

Karta graficzna – jaką najlepiej wybrać w zależności od potrzeb

W metalowej obudowie komputera mieści się kilka istotnych elementów. Jednym z nich jest karta graficzna, która tworzy obraz na monitorze. Jako że dla wielu sklep komputerowy to miejsce pełne trudnych nazw, w tym artykule postaram się wyjaśnić, jak dopasować karty graficzne do określonych zadań.
Zestaw części elektronicznych

Rynek podzespołów elektronicznych w Polsce

Jeśli spojrzymy na rynek części elektronicznych w Polsce odnotujemy na pewno pewną tendencję – rozwój. W największej ilości są obecni na nim sprzedawcy wszelkiego rodzaju podzespołów, zaopatrujący nawet wielkie przedsiębiorstwa sprzedające każdego typu urządzenia, jak choćby takie rezystory. Ale jak prezentuje się obecny rynek?