Menu strony
Gazeta.ie
Komputerów
Load balancer

Czym jest system load balancer na czym polega ta nowomodna technika?

Load balancer, to odmiennie równoważenie obciążenia, czyli adres IP w sieci, jaki rozdziela ruch między adresami poszczególnych usług. Tak więc mówiąc skrótowo, load balancer zezwala rozrzucić obciążenie między kilka różnych pecetów, dysków, połączeń sieciowych czy też innych zasobów. Równoważenie obciążenia pozwala na lepszą, perfekcyjną oraz pewną pracę na N-aplikacjach, które znajdują się na bliźniaczych M-serwerach.
Zestaw części elektronicznych

Rynek podzespołów elektronicznych w Polsce

Gdy rzucimy okiem na rynek części elektronicznych w Polsce dostrzeżemy z pewnością jedną tendencję – rozwój. W największej ilości są obecni na nim dystrybutorzy wszelkiego rodzaju podzespołów, zaopatrujący nawet duże firmy sprzedające każdego typu urządzenia, jak choćby takie rezystory. Ale jak przedstawia się obecny rynek?
Karta graficzna ATI Sapphire X800Pro

Karta graficzna – jaką najlepiej wybrać w zależności od potrzeb

W szarej obudowie komputera pracuje parę ważnych elementów. Takim elementem jest karta graficzna, która odpowiada za generowanie obrazu na ekranie. Jako że dla wielu sklep komputerowy to miejsce pełne niełatwych nazw, w tym artykule postaram się opisać, jak dopasować karty graficzne do określonych celów.