Menu strony
Gazeta.ie
Podatek
aerykańskie monety

W jakim celu przy rozliczeniu PIT warto oddać 1% dla opp?

Od 1 stycznia 2004 r. postaci płacące podatek dochodowy od osób fizycznych mogą w zeznaniu rocznym pomniejszyć należny podatek o kwotę darowaną na poczet instytucji pożytku publicznego, jednak nie sporzej niż do wielkości 1% należnego podatku. Jest to niezmiernie prosty krok do wsparcia organizacji.
finanse

Zeznanie podatkowe za 2014 rok, korzystna ulga prorodzinna preferująca rodziców z trojką i więcej dziećmi.

W tym roku podatkowym ulgi skarbowe są nieco inne niż w 2014 roku. Najintratniejsza zniżka przy rozliczaniu rocznym PIT za 2014, obejmie rodziców, którzy wychowują co najmniej trójkę dzieci. Warunkiem zwrotu ulgi jest wynagrodzenie od którego odprowadzane są składki i podatki przynajmniej jednego z rodziców.
podatek

W jaki sposób Polacy zarabiają poza granicami kraju i na jakie przywileje mogą liczyć mieszkając na terenie innego państwa

Znalezienie pracy w Polsce nie jest nieskomplikowanym zadaniem, o czym świetnie wiedzą absolwenci. Zresztą nie tylko oni szukają dobrze płatnego stanowiska, którego piastowanie, oprócz korzyści czysto materialnych, przyniesie także wielką satysfakcję. Jeśli poszukiwania znacznie się przedłużają, to wówczas wiele kobiet myśli o wyjeździe do Szwajcarii, aby tam zarabiać i oczywiście, zamieszkać. Poza tym powodów do zmiany miejsca pobytu bywa więcej - dodatkowym impulsem staje się chociażby fakt, że w innym kraju mieszka już część naszej bliskiej familii.