Menu strony
Gazeta.ie
Podatek
podatek

W jaki sposób Polacy zarabiają poza granicami kraju i na jakie przywileje mogą liczyć mieszkając na terenie innego państwa

Znalezienie pracy w kraju nie jest banalnym zadaniem, o czym dobrze wiedzą absolwenci. Zresztą nie tylko oni poszukują dobrze płatnego stanowiska, którego piastowanie, oprócz zysków czysto materialnych, przyniesie również dużą satysfakcję. Jeżeli poszukiwania znacznie się przedłużają, to wówczas wiele kobiet myśli o wyjeździe do Irlandii, aby tam zarabiać i rzecz jasna, zamieszkać. Zresztą powodów do zmiany miejsca pobytu jest więcej - ekstra impulsem staje się chociażby fakt, że w obcym kraju mieszka już część naszej bliskiej rodziny.
aerykańskie monety

W jakim celu przy rozliczeniu PIT warto oddać 1% dla opp?

Od 1 stycznia 2004 r. postaci płacące podatek dochodowy od osób fizycznych mogą w zeznaniu rocznym pomniejszyć należny podatek o kwotę darowaną na poczet instytucji pożytku publicznego, jednak nie sporzej niż do wielkości 1% należnego podatku. Jest to niezmiernie prosty krok do wsparcia organizacji.
finanse

Zeznanie podatkowe za 2014 rok, korzystna ulga prorodzinna preferująca rodziców z trojką i więcej dziećmi.

W tym roku podatkowym ulgi skarbowe są nieco inne niż w 2014 roku. Najintratniejsza zniżka przy rozliczaniu rocznym PIT za 2014, obejmie rodziców, którzy wychowują co najmniej trójkę dzieci. Warunkiem zwrotu ulgi jest wynagrodzenie od którego odprowadzane są składki i podatki przynajmniej jednego z rodziców.