Menu strony
Gazeta.ie
Komputer
E-biznes, internet

Nowoczesne przedsiębiorstwo stawia na nowoczesne rozwiązania

Świat ekonomiczny jest w nieustannym ruchu. To, co wcześniej było podstawą w przedsiębiorstwie, obecnie odchodzi do lamusa. Postęp technologiczny oferuje zarządcom użyteczne narzędzia. Przyszłe lata okażą się epoką triumfu Business Intelligence. To holistyczne myślenie o biznesie, zaawansowane zarządzenie zmiennymi w dążeniu do zracjonalizowania efektywności działalności.
laptop

Sprzątanie w domowej elektronice. Co można zrobić z przestarzałym laptopem?

Wiele ludzi ma u siebie starsze laptopy lub zwykłe komputery, z których na co dzień się nie korzysta. Jeżeli sprzęt po prostu leży, wpada się na pomysł, by coś z nim zrobić. Możemy go zutylizować, chociaż to elektrośmieci, w związku z czym wiele z tym zachodu czy sprzedać. Przyczyny chęci sprzedaży na przykład laptopa są zwykle dwa – sprzęt jest stary (choć nadal działający) i chcemy zmienić go na inny albo ma wadę, której nie chcemy naprawiać. Gdy chcemy sprzedać laptopa, mamy kilka sposobów na rynku. Co można z tym sprzętem zrobić?
przykładowa strona internetowa na ekranie laptopa

Gdy serwis komputerowy jest ostatnim ratunkiem dla Twojego laptopa...

Komputery przenośne są aktualnie bardzo często stosowane. Ich zasadnicza przewaga nad komputerami stacjonarnymi polega na ich przenośności. Laptopa można bowiem zabrać ze sobą w każde miejsce, zwłaszcza gdy jest on niewielkich rozmiarów. Tego rodzaju rozwiązanie w znaczny sposób ułatwia na przykład naukę. Student lub uczeń może zabrać ze sobą laptopa do biblioteki i tam uczyć się używając zbiorów bibliotecznych. Komputery takie są jednak narażone na dużą liczbę różnych uszkodzeń, jakie wynikają czasami z nagminnego i nieostrożnego przenoszenia.
Biznes

Nowatorskie programy dla biznesu

Jeżeli trzeba by było nazwać wynalazek, który najmocniej wpływa na życie ludzkości, bez wątpienia każdy powiedziałby: komputer. Niełatwo generalnie już sobie wyobrazić instytucji, która nie ma pecetów. Należy pamiętać jednak, że sama maszyna jest zupełnie bezużyteczna, gdy nie działa pod kontrolą dobrego oprogramowania. Przyjrzyjmy się temu, jakie oprogramowanie dla przedsiębiorstw znacząco ułatwi jego działalność.
praca

Praca programisty – najistotniejsze informacje o zatrudnieniu w branży informatycznej

Obecnie nie można nie zgodzić się z tym, że obserwując rozwój wielorakich dziedzin, największą popularnością wyróżnia się dział nowych technologii. Można to dostrzec chociażby po tym, jak szeroko zarówno w gospodarstwach domowych jak i firmach dostępne są komputery. Z tego powodu istnieje spory popyt na rozmaitych znawców mających wiedzę gwarantującą maksymalne wykorzystanie potencjału tych urządzeń.
Napędy USB ze specjalnymi funkcjami zabezpieczania danych

Twojego sprzętu komputerowego czyli dobieramy obudowy do komputera

Obudowy komputerowe to jeden z tych elementów, na który przeznacza się przeważnie za mało uwagi. Lecz jakość wykonania czy trafny dobór materiałów odgrywa nie mniejsze znaczenie niż wygląd czy też specyfikacja komputera. Zapewniają bowiem nie tylko dobrą wentylację czy cichą pracę komputera ale także sam komfort użytkowania naszego „sprzętu”.
Jak prawidłowo wyczyścić swój komputer

popularne gry online

Gry komputerowe to dla wielu młodych ludzi coś więcej niż jedynie rozrywka. To przygoda, o której trudno zapomnieć, to wejście w inny świat, gdzie każdy może być strategiem, pogromcą potworów, rajdowcem lub świetnym komandosem. Najlepsza zabawa to przede wszystkim rozgrywki w internecie.
Gry komputerowe

Które upominki najlepsze dla miłośników gier komputerowych?

Jeżeli poszukujemy odpowiedniego podarunku dla pasjonatów gier komputerowych to normalnym wydaje się to, że najlepszym upominkiem okażą się gry komputerowe. Ogólnoświatowi wydawcy gier oferują duży zestaw gier na komputer, które wzbudzają dużą popularność. Niezwykle popularnym koncernem zajmującym się produkcją oraz wydawaniem gier jest Take-Two. Gry pc take 2 wydawała w szczególności serie Civilization i Grand Theft Auto.
laptop

Czym się kierować zamawiając netbooka?

Współcześnie netbooki wydają się coraz bardziej popularne. Dla wielu osób jest to najważniejsze narzędzie pracy, przy którym każdego dnia spędzają czas. Z całą pewnością komputery tego typu są niezwykle praktyczne. Ich parametry obecnie wydają się być idealne, a równocześnie możemy z nimi pracować w rozmaitych miejscach. Bez wątpienia niejednokrotnie wykorzystujemy je także w mieszkaniach, o wiele chętniej niż zwykłe komputery stacjonarne.
Oprogramowanie systemowe DiskStation Manager 3.0

Jak zoptymalizować obieg dokumentów w przedsiębiorstwie?

Bez względu na to, czy zarządzamy rozbudowaną firmę, czy też małą firmę która stawia dopiero swoje pierwsze kroki na trudnym rynku trzeba liczyć się z tym, że troska o właściwy obieg dokumentów wewnątrz biura tego typu będzie jednym z kluczowych czekających na nas zadań.
1 2