Menu strony
Gazeta.ie
Fotografia
aparat

Czym się kierować podczas wyboru pierwszego aparatu? O jakich sprawach pamiętać w tej sprawie, jakie kwestie są najbardziej istotne?

Należy przyznać, iż wiele osób poszukuje idealnego aparatu, czyli takiego typu, jaki będzie dobry do różnorodnych potrzeb. Tymczasem całe piękno fotografii odnosi się do tego, że tego rodzaju sprzętu nie znajdziemy, w zamian za to na rynku odnaleźć można znakomitą różnorodność, co może spowodować, że każdy znajdzie aparat dla własnych wymagań.
obiektyw

Doskonałe obiektywy do aparatów fotograficznych od rekomendowanych i polecanych producentów - obiektywy Sigma

Każdy fotograf na pewno doskonale wie, że oprócz doświadczenia i wiedzy fotograficznejważki jest również odpowiedni sprzęt fotograficzny. Rzecz jasna to naturalne, że najważniejsze są nasze umiejętności, bo nawet wyborny sprzęt fotograficzny nie uczyni z kogoś solidnego fotografa, jeśli dana osoba nie ma zielonego pojęcia na temat fotografii. Niemniej dla profesjonalisty znaczną rolę w jego pracy odgrywa także sprzęt fotograficzny. Warto zainwestować w oryginalny sprzęt fotograficzny, ponieważ inwestycja ta naturalnie Ci się opłaci.
fotografia

Fotografia - interesujące hobby i nadzwyczaj piękna sztuka

Fotografia to zarówno intrygujące, pasjonujące hobby jak również fenomenalna i piękna sztuka. Każdy z nas umie zrobić zdjęcie, ponieważ starczy wyłącznie kliknąć przyciskiem aparatu, chociaż wykonywanie zdjęć nie ma nic wspólnego z rzeczywistą fotografią.
gopro

Metody na utrwalenie wspomnień nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach

Od zawżdy mamy potrzebę (możliwe że nie wszyscy) wypróbowania własnych możliwości fizycznych i umysłowych. Można to czynić w rozmaity sposób, spacerując po górach, biegając w maratonach czy pokonując jakieś niesamowite dystanse. We wszystkich przytoczonych dyscyplinach poddajemy swój organizm testom nierzadko na granicy wydolności. Chyba właśnie to dochodzenie do granic możliwości jest dla ludzi najbardziej pociągające. Jest to jedną z kluczowych naszych cech.
obiektyw

Znaczenie różnych wersji obiektywów dla dla profesjonalnych fotografów, testy obiektywu sigma.

Osoby chcące zająć się profesjonalną fotografią przeważnie zaczynają od tak popularnych lustrzanek. Są one w tej chwili najlepszymi aparatami, a jedną z ich najważniejszych cech jest to, że niezależnie trzeba kupić korpus aparatu, a osobno obiektywy. Początkujący fotografowie zaczynają swoją przygodę przeważnie od typowych obiektywów, lecz wraz ze coraz większym poziomem doświadczenia zaczynają się pojawiać także kolejne potrzeby. Czasami trzeba będzie wykonać zdjęcie czemuś oddalonemu, kiedy indziej ktoś zechce sfotografować jakąś panoramę, i jednak standardowy obiektyw w takich przypadkach się nie sprawdzi.