Menu strony
Gazeta.ie
Fotografia
fotografia

Fotografia - interesujące hobby i nadzwyczaj piękna sztuka

Fotografia to zarówno ciekawe, frapujące hobby jak też nadzwyczajna i piękna sztuka. Każdy z nas umie zrobić zdjęcie, bowiem wystarczy wyłącznie kliknąć przyciskiem aparatu, jednak wykonywanie zdjęć nie ma nic wspólnego z prawdziwą fotografią.
aparat

Czym się kierować podczas wyboru pierwszego aparatu? O jakich sprawach pamiętać w tej sprawie, jakie kwestie są najbardziej istotne?

Trzeba przyznać, że wiele osób poszukuje idealnego aparatu, czyli takiego typu, jaki będzie najbardziej odpowiedni do wszelkich wymagań. Tymczasem całe piękno fotografii polega na tym, iż takiego sprzętu nie ma, w zamian za to na rynku odnajdziemy znakomitą różnorodność, co może spowodować, że każdy znajdzie aparat dla własnych wymagań.
gopro

Metody na utrwalenie wspomnień nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach

Od zawżdy mamy pragnienie (możliwe że nie wszyscy) wypróbowania własnych możliwości fizycznych i umysłowych. Możemy to robić na różne sposoby, spacerując po górach, biegnąc w maratonie bądź przebywając jakieś niesamowite dystanse. We wszystkich wymienionych dyscyplinach poddajemy własny organizm próbom nierzadko na granicy wydolności. Właśnie chyba to osiąganie granic naszych możliwości jest dla ludzi najbardziej pociągające. Jest to jedna z głównych ludzkich cech.
obiektyw

Doskonałe obiektywy do aparatów fotograficznych od rekomendowanych i polecanych producentów - obiektywy Sigma

Każdy fotograf na pewno doskonale wie, że oprócz doświadczenia i wiedzy fotograficznejważny jest również stosowny sprzęt fotograficzny. Rzecz jasna to naturalne, że najważniejsze są nasze zdolności, bo nawet wyśmienity sprzęt fotograficzny nie uczyni z kogoś porządnego fotografa, jeśli dana osoba nie ma zielonego pojęcia na temat fotografii. Jednak dla eksperta dużą funkcję w jego pracy odgrywa też sprzęt fotograficzny. Powinno się zainwestować w oryginalny sprzęt fotograficzny, bo inwestycja ta z pewnością Ci się opłaci.
obiektyw

Znaczenie różnych wersji obiektywów dla dla profesjonalnych fotografów, testy obiektywu sigma.

Osoby które chcą się zająć profesjonalnym robieniem zdjęć najczęściej kierują swoje kroki w stronę lustrzanek. Są one w tej chwili najlepszymi aparatami, a jedną z ich cech charakterystycznych jest to, że oddzielnie kupuje się body, a osobno obiektywy. Młodzi adepci fotografii rozpoczynają naukę najczęściej od standardowego obiektywu, lecz wraz ze zwiększającym się poziomem doświadczenia zaczynają się pojawiać również kolejne potrzeby. Niekiedy trzeba będzie zrobić zdjęcie jakiemuś odległemu przedmiotowi, kiedy indziej ktoś zechce sfotografować jakąś panoramę, i jednak typowy obiektyw w tego typu przypadkach się nie sprawdzi.