Menu strony
Gazeta.ie

Najbardziej istotne części witryny sklepu internetowego

Współcześnie sklepy działające w sieci są stałym elementem rzeczywistości. Coraz większa liczba osób bowiem aktualnie kupuje w takich sklepach, co wpisuje się w ogólną tendencję do realizowania jak największej liczby spraw właśnie poprzez sieć. W wyniku tego zjawiska konkurencja w branży sklepów działających w sieci także jest aktualnie bardzo nasilona. Stale powstaje duża liczba zarówno sklepów z towarami z jednej branży, jak i tych o wyspecjalizowanym charakterze.
sklep
Niezwykle ważną częścią tych sklepów jest strona, na jakiej prezentują własną ofertę. Jest to bowiem element z jakim klient ma bezpośrednio do czynienia i na podstawie którego ocenia poziom sklepu. Na każdej stronie bardzo ważnym czynnikiem jest jej przejrzystość. Warunek ten został spełniony przykładowo na stronie sklepu gdzie nie ma niepotrzebnego natłoku elementów, w których klient czułby się zagubiony - .


Kolejne treści

Zrób zakupy w sklepie on-line w Elblągu. Dostarczą Ci zamówienie do domu

skle internetowy w Eblągu
W obecnej rzeczywistości sieć WWW posiada niezwykle istotną funkcję. Jest sposobem porozumiewania się, źródłem informacji oraz narzędziem wykorzystywanym do pracy. Często także służy do dokonywania różnego rodzaju transakcji. Aktualnie za pośrednictwem Internetu można już na przykład dokonywać przelewów gotówkowych oraz zarządzać swoim kontem bankowym. Dużą popularność zdobyły również sklepy internetowe.


Barwa tła i tekstu

Do chwili obecnej zrealizowano bardzo wiele badań nad czytelnością witryn WWW. Główny wniosek z tych badań traktował o tym, że najlepiej czyta się tekst w kolorze czarnym zlokalizowany na jasnym tle. Rzecz jasna biały tekst na czarnym tle również będzie czytelny, jednak u odbiorcy powoduje to szybkie zmęczenie narządu wzroku. Dlatego duże sklepy zwykle stosują to zdrowsze rozwiązanie. Przykładem może być internetowa apteka gdzie tło oscyluje między bielą a jasną szarością. Oczywiście branża części sklepów sugeruje zastosowanie wielokolorowych dodatków w witrynie. Przykładem
sklep
właściwego rozwiązania jest sklep internetowy Smyk, który treści na stronie zamieszcza na akcenty - zobacz ciekawe produkty na


Poszukiwanie informacji

Niezwykle istotny jest również poziom nawigacji na okreslonej stronie. Chodzi o to, by klient mógł korzystać z niej z dużą swobodą i nie błądził. Pozwalają na to rozmaite wyszukiwarki zlokalizowane w obrębie stron. Na przykład witryna udostępnia duża liczbę okien wyszukiwania po to, by klienci mogli odszukać opony stuprocentowo odpowiadające ich potrzebom. Przeszukiwać można natomiast w oparciu o różne kryteria, takie jak na przykład marka użytkowanego auta.
20-05-06 08:29:06