Menu strony
Gazeta.ie

Popularność RSS

Popularność RSS w USA rośnie z dnia na dzień. Według najnowszego raportu z tego kanału informacyjnego korzysta już ponad 25% użytkowników internetu.
RSS, informacje
Pojawia się pytanie na ile przeciętny użytkownik doświadcza korzyści wynikających z pojawienia się tego sposobu dystrybucji informacji. Za modą poszło wiele serwisów, jednak czy to dobry pomysł? Obawiam się że nie, choćby z tego względu, że większość portali oferuje rssowy miszmasz, tysiące źródeł często miernej jakości. Jak zwykły użytkownik ma się w tym odnaleźć? Rozsądnym wyjściem wydają sie być serwisy agregujące informacje na konkretny temat. Z administratorem który dopuszcza do publikacji tylko informacje ze źródeł godnych polecenia. Wtedy przeglądane takich wiadomości przynosi wymierne korzyści użytkownikom.

Interesująco prezentuje się poniższy agregator: Wiadomości komputerowe - informacje komputerowe Działanie wortalu Komputery w Polsce to gromadzenie w jednym miejscu wszystkich wiadomości z branży komputerowej: sprzętu i oprogramowania. Wiadomości prezentowane na tym portalu są ręcznie łączone ze sobą w zbliżoną tematykę. Można zatem przeglądać je wg wybranego zagadnienia np.: Open Source czy Procesory. To bardzo efektywne rozwiązanie.|Wiadomości biznesowe - kredyt preferencyjny Aktualności ze świata finansów i biznesu. Serwis gromadzi najświeższe wiadomości ,które też są ręcznie przeglądane. Najciekawsze informacje i łatwa nawigacja. Przykładowe kategorie - Banki, Spółki.Regionalny serwis informacyjny czyli Informacje wrocławskie Bieżące wiadomości i informacje z Wrocławia i Dolnego Śląska w jednym miejscu. Poza najnowszymi wiadomościami mamy również dostęp do starszych informacji w dziale Archiwum wiadomości. Korzystając z tej strony będziesz naprawdę na bieżąco dowiesz się najszybciej o różnych wydarzeniach związanych z tym miastem. Na stronie możemy znaleźć informacja między innymi w takich kategoriach jak imprezy Wrocław, expo 2012 Wrocław. Zapowiedzi i relacje z spektakli jak również świat regionalnej polityki i wiele innych wiadomości związanych z tym pięknym regionem.

Kolejne treści

Nowoczesne systemy zarządzania treścią stron internetowych

temat
System CMS to najprościej mówiąc system pozwalający zarządzać treściami przedstawianymi na stronach WWW oraz strukturą stron internetowych.


Dzięki takiemu systemowi posiadacze serwisów internetowych sami mogą dopełniać przekształceń w treściach, dołączać nowiutkie materiały jak również usuwać nieaktualne.


Jak widać po powyższych przykładach tego typu źródła informacji jeśli są tylko dobrze prowadzone to naprawdę przydatna rzecz..
17-12-04 10:13:02