Menu strony
Gazeta.ie

Stań się widoczny-Corporate identity

W obecnych czasach coraz częściej młodzi ludzie decydują się na założenie własnej firmy. Niestabilna sytuacja w kraju, brak perspektyw dobrze płatnej pracy, duże bezrobocie, to tylko niektóre motywy, które przemawiają za tym aby zorganizować własną firmę.
Pełni zapału i werwy młodzi biznesmeni myślą, że wejdą na rynek z nowym artykułami a konsumenci od razu uznają ich produkt za porządny, tymczasem sytuacja klaruje się zupełnie odmiennie. Chcąc efektywnie zaistnieć wśród znanych konkurentów wypada wpierw zadbać o dobry wizerunek marki.
Pozytywny brandig zbuduje dla ciebie 2follow.Agencja ta funkcjonuje na rynku niebywale prężnie dzięki temu zyskała duże uznanie i prestiż. Wśród jej klientów wyszukamy wiele znanych i cenionych przedsiębiorstw. Agencja 2fallow podzieliła swoje usługi na trzy segmenty: badania i analiza, strategia, kreacja oraz implementacja.


Chcąc utworzyć bardzo silną i znaną markę należy wykorzystać i odpowiednio dostosować każdy z tych segmentów. Należy jednak pamiętać, iż marka produktowa nie znaczy to samo co marka korporacja. Marka produktowa związana jest ze wszystkimi produktami, które nasza firma będzie tworzyć (może to być jeden produkt, a może ich być znacznie więcej). Chcąc w pełni osiągnąć sukces w postaci pozytywnego odbioru naszej firmy należy zadbać, aby każdy produkt z nami związany, był dobrze kojarzony również z marka korporacyjna.


Pierwszy segment procesu budowania wizerunku firmy powiązany jest głównie z analizami słabych i mocnych elementów firmy i jej produktów, obejmuje między innymi:komunikacji wizualnej marki, satysfakcji klientów, badania wizerunku wewnętrznego i zewnętrznego,siły marki oraz wielu innych
. Oczywiście, każde badania i analizy mają inne kryteria i moduły, które całościowo wpływają na pozytywne kreowanie wizerunku firmy.


Następny etap to strategia, na tym etapie należy dokładnie przemyśleć wszystkie drogi, którymi można podążyć, aby w pełni osiągnąć sukces. Odpowiednio dobierając strategię naszego działania i dążąc do obranego przez nas celu, sukces będzie gwarantowany. Na tym etapie podejmowane są decyzje między innymi o strategii marki, strategii komunikacji werbalnej i marki, czy strategii budowy marki. Na tym etapie budowana jest marka produktu i strategia marki. Podejmowane są najważniejsze decyzje dotyczące całej strategii i modelu funkcjonowania firmy. Zatem zależy się zastanowić nad zdefiniowaniem czym jest nasza firma, jakie potrzeby konsumentów będziemy zaspokajać. Należy zdefiniować cel do którego zmierzamy, wartości jakimi będziemy się podpierać, ustalamy co wyróżnia nas spośród konkurentów i wielu innych znaczących dla procesu branding u celów, które trzeba dokładnie zdefiniować.
Po dokładnych analizach najważniejszych dziedzin naszego działania nadeszła chwila na kreowanie wizerunku firmy i związanych z nią produktów. Na przyjazny wizerunek marki wpływa bardzo dużo elementów, (materiały promocyjne,flota samochodowa i wiele innych,strony www) im jest więcej tych elementów tym lepsze i bardziej efektywne są skojarzenia klientów związane z firmą i jej produktami. Działania podpierane doświadczeniem i wiedzą umożliwiają bardzo szybkie osiągnięcie celu związanego z identyfikacja wizualna. Jedynie wtedy zostaną one docenione i zauważone przez konsumentów. Dlatego tak istotna jest kompleksowa oprawa wizualna firmy i jej produktów. Trzeba pamiętać, że logo firmy jest źródłem złych i dobrych skojarzeń z firmą, a ma na to wpływ bardzo dużo czynników - dobór odpowiedniego pisma, układ kompozycji, kolorystyka. Projektowanie logotypów również należy do jednej z usług, którą oferuje jeśli chcesz mieć logo, które dobrze będzie się kojarzyło się klientom zaufaj prawdziwym profesjonalistą.
W świecie cięgle rozwijającego się Internetu oraz otaczających nas z każdej strony reklam (banery na ulicach, Internet, gazety, telewizja) efektywna i przynosząca zamierzone cele identyfikacja wizualna firmy jest bardzo ważną częścią całego procesu budowania wizerunku marki.
Agencja 2follow zadba aby logo firmy było łączone z solidnością, jakością i stu procentową gwarancją. Dlatego będziesz miał pewność, iż twoja marka będzie miała silną i stabilną pozycję na rynku.
Kreowany przez agencję 2follow corporate identity

powstaje od podstaw i skierowana jest na graficzne przedstawienie firmy i marki, jej założeń oraz celów.
Gdy już przejdziemy przez wszystkie aspekty związane z badaniem rynku i analizą, określaniem wartości i celów którymi będziemy się kierować, projektowaniem logotypów i wielu innych procesów związanych z architektura marki nadszedł czas na wdrożenie naszych przemyśleń w życie. Agencja współpracuje z klientami na każdej płaszczyźnie, wybierze i wskaże podwykonawców, opracuje specyfikację technologiczną, tak aby efekt pracy był taki jak przyjęta na wstępie koncepcja.
Jak się okazuje kreowanie marki jest procesem skomplikowanym. Określenie celów jakie chcemy osiągnąć, drogi jakimi będziemy się poruszać, identyfikacja konsumentów do których chcemy trafić, wszystko to ma niezwykły wpływ na przyszłościowy sukces firmy. Jednak aby zdobyć wyznaczone cele, wymagana jest bezwzględna współpraca klienta jak i agencji dbającej o system identyfikacji wizualnej. Wszelkie podejmowane decyzje na pewno przyniosą zamierzony cel w postaci dobrego odbioru firmy i produktów.
18-07-12 08:59:02