Menu strony
Gazeta.ie

Domy i mieszkania w nowym portalu

Dosłownie kilka dni temu ruszył nowy portal skierowany dla branży budowlanej. Nie mamy tu jednak na myśli portalu stricte dla specjalistów, a raczej dla "ludu". Nie trudno zapamiętać to miejsce w sieci ze względu na wpadającą w ucho miłą nazwę "projektoskop". Celem serwisu jest zebranie w jednym miejscu wiadomości z całej branży z zachowaniem przystępności tych informacji nawet dla laików.

Głównym "bohaterem" serwisu jest oczywiście dom. Każdy stwierdzi, że równie ważne są mieszkania, ale to właśnie słowo dom ma większe znaczenie i o nastrojowym mieszkaniu można powiedzieć "to nasz dom", trudno jednak sobie wyobrazić, żeby ktoś, nawet o malutkim, domku powiedział: "moje mieszkanie". Ale odbiegliśmy nieco od tematu jakim była historia o portalu i jego głównym bohaterze.

Zanim rozpoczniemy budowę, a nawet zanim zaczniemy określać nasze oczekiwania zajrzymy do działu Projekty Domów, w którym możemy coś nie coś dowiedzieć się z czym powinniśmy zacząć temat jakim jest budowa domu. Znajdują się tu najnowsze projekty domów wykonane przez wykwalifikowane firmy projektowe.
Baza obejmuje między innymi
projekty domów parterowych,

tanie domy
czy
projekty domów nowoczesnych.
Każdą budowę domu musi poprzedzić dobrze sporządzony projekt domu. Nie możemy być jednak zdziwieni, że w portalu tych informacji na razie nie jest wiele - po prostu to dopiero start.

Mając projekt możemy zając się podstawowymi elementami, takimi jak konstrukcja domu, poznamy elementy i rzeczy potrzebne, a także rzeczy na czasie. Dowiemy się, że dobrym materiałem konstrukcyjnym a przy tym nowoczesnym jest .... stare poczciwe drewno.

Gdy powstanie konstrukcja, na pewno ważne stanie się dla nas wnętrze. Istotne jest to co położymy na Podłogi deski, parkiet, panele, kafle czy wykładziny. W jakim stylu i kolorze to zrobimy i czy będzie współgrało z resztą. Np. drzwi ani nie powinny odbiegać materiałowo od podłóg, ani się z nimi zlewać. Można je dobrać na zasadzie kontrastu, ale trzeba by mieć dobre wyczucie.

Mówiąc o wykończeniu podłóg zdajemy sobie jednak sprawę, że w niektórych miejscach nie poszalejemy z rodzajami materiałów. Nikt nie da wykładziny w kuchni - tu obowiązuje ceramika. Ale to nic dziwnego, kuchnia to nie sypialnia - w kuchni podłoga narażona jest na wiele niespodzianek i to zazwyczaj bardzo mokrych, a kafle doskonale sprawdzają się w takiej roli.

Zmęczeni wykańczaniem wnętrza, dbaniem o jego wystrój i rodzaj materiałów, pomyślimy o odpoczynku. Takim miejscem przy każdym domu jest Ogród. Dużo czasu przeznaczonego na jego urządzanie zostanie zrekompensowane możliwością wypoczynku w otoczeniu dla nas odpowiednim. Trudno w to uwierzyć, ale 50% właścicieli nie zamieniło by swoich mieszkań na domy, gdyby można było do domu dołączyć ogród. Na razie nie potrafimy tak zaginać czasoprzestrzeni, żeby każde mieszkanie w 30sto piętrowym molochu miało własny przynajmniej 300m ogród, dlatego też własny dom pozostanie celem wielu rodzin.
18-07-12 08:58:02