Menu strony
Gazeta.ie

Letnie kursy języków obcych.

Już niedługo wakacje. Wielu studentów i uczniów szkół średnich planuje wyjechać do pracy za granicę. A może by najpierw udać się na kursy językowe? Nauka języka obcego w kraju, którego językiem chcemy się dobrze posługiwać, jest chyba najlepszym sposobem. Wiele polskich szkół językowych proponuje kursy dla początkujących, średnio zaawansowanych, zaawansowanych, lektoraty z nativ spikerem. Jednak poziom zajęć nie zawsze jest wysoki, grupy są często zbyt liczne albo kursanci niechętni do aktywnego uczestnictwa w dyskusjach. Nie ma za bardzo jak rozwinąć skrzydeł.

Planując wakacje bierzemy pod uwagę kilka opcji: jedziemy do pracy, jedziemy się wylegiwać na plaży i zwiedzać albo jedziemy uczyć się języka obcego na wyjazdowym kursie językowym i przy okazji tez zwiedzać. Gdzie udać się na dobry kurs językowy? Jest całkiem sporo dobrych szkół językowych, np. King's. Można o nich poczytać w internecie na ich stronach albo na stronach biur podróży organizujących takie wyjazdy. Polecam takie wyjazdowe kursy językowe szczególnie przed maturą z języka lub egzaminami wstępnymi na uczelnie czy nawet rozmowami kwalifikacyjnymi w języku obcym.

Jeśli zdecydujemy się pojechać na wyspy, to możemy skorzystać z szerokiej gamy ofert na dotarcie tam. Przejazdy do Anglii nie są wcale drogie. Bilety można nabyć w biurach podróży albo kupić on-line na stronach internetowych.Aby nie spędzać wakacji po raz kolejny tak samo, może dla odmiany rzeczywiście wyjazdowy kurs językowy?

18-07-12 08:57:02