Menu strony
Gazeta.ie

W obecnym wieku dla niejednego właściciela firmy największe źródło zarobków bierze się bezpośrednio z założenia strony internetowej lub sklepu online

Wszyscy ludzie interesu zdają sobie sprawę dziś z mocy Internetu i z faktu, że ci, których nie ma w sieci, mają wielkie problemy z przetrwaniem w realnym świecie.


Młodzi ludzie w większości przypadków robią obecnie zakupy online. Jest to po prostu szybkie i wygodne. Zatem większość sklepów jest zmuszona poddać się nowym trendom i proponować sprzedaż przez internet. Jednak samo założenie strony internetowej, to niestety za mało. Pragnieniem niejednego menadżera ogólnie rozumianych usług jest to, żeby jego strona była dobrze pozycjonowana w najbardziej znanej wyszukiwarce na świecie - Google. Jest to zamysł niezwykle trudny do osiągnięcia, gdyż konkurencja jest ogromna.


filtr ręczny google


Kolejne treści

Jak zabłysnąć w internecie? O jakich kwestiach niezbędnie powinniśmy wiedzieć?

pozycjonowanie
Ciężko dziś sobie wyobrazić funkcjonowanie firmy bez strony www. To w sumie nierealne, dlatego każdy powinien o tym pomyśleć, nim będzie zbyt późno.


Jeżeli nasza strona internetowa do tej pory funkcjonowała poprawnie, a jednak po jakimś czasie zauważymy alarmujące symptomy (mniej przejść z wyników organicznych do naszej domeny czy niespodziewany wzrost liczby linków), to po pewnym czasie będziemy zdenerwowani. Trzeba wówczas sprawdzić czy nie dopadł nas tak zwany filtr ręczny Google. Jest to pewnego rodzaju kara nakładana na strony za naruszenie zasad bezpieczeństwa lub naruszenie zaleceń wyszukiwarki w odniesieniu do treści. Informacje o filtrze ręcznym mamy możliwość sprawdzić po zalogowaniu się na Google Search Console (GSC).


Tam będą potwierdzone wszystkie nasze wątpliwości. Jeżeli okaże się, że faktycznie Google nałożyło na nas karę, to powinniśmy przeprowadzić wymagane zmiany w funkcjonowaniu naszej strony, by uzdrowić sytuację.
18-01-17 13:38:29