Menu strony
Gazeta.ie

Urządzaj mieszkanie z portalem o najnowszych trendach w projektowaniu wnętrz.

to ostatnio modny portal opisujący najnowsze trendy. mimo, że istnieje zaledwie od stycznia bieżącego roku już zaistniał w pamięci czytelniczek portalów kobiecych. W tym serwisie łatwo odnaleźć dobrze przygotowane wiadomości przeznaczone nie tylko dla kobiet.

Tematem związanym z modą, o dziwo również podlegającą trendom sezonowym, jest też urządzanie domu. Ozdabianie ścian odpowiednimi tapetami, farbami, materiałami to wszytko podlega obecnie zmianom i modom.

Trudny temat, do tego mocna obciążający naszą kieszeń, to dom meble. komoda na bieliznę, witrynka na szkło, szafka pod telewizor - każdy z tych przedmiotów wymaga poświecenia czasu na wybór i zakup. Mebel dobrze wyglądający w aranżacji sklepowej przeniesiony do domu może zupełnie nie pasować, szczególnie kiedy pozostałe przedmioty i meble we wnętrzu będą już tworzyły spójną całość odmienną jednak od nowego zakupu. Tej tematyki dotyczy cały dział aranżacja wnętrz. Nie zapomnijmy wybierając się na czy to do Ikei czy na rynek staroci, że zakupy muszą być przemyślane i skonfrontowane z całościową koncepcją.

Ale to co znajdzie się wewnątrz naszego mieszkania, to nie tylko elementy powszechnie uznawane za dekoracyjne jak tapety, podłogi obrazy, czy lepsze meble. Naszą przestrzeń życiową zapełniają również sprzęty codziennego użytku. Wyposażenie domu to nie lada wyzwanie, jeżeli skupimy się nie tylko na porównywaniu technicznych parametrów, a zechcemy kupić rzeczy również ładne. Przedmioty codziennego użytku mogą być ozdobą, rodzajem ekskluzywnego mebla.

Rzeczą której przestawić nie sposób jak zwykłe meble, a równocześnie w pewnym sensie ruchomą są wewnętrzne drzwi. Traktowanie drzwi jak mebla nie jest dobrym kierunkiem rozumowania. Meble nadają charakter wspólnej przestrzeni (najczęściej pokojowi) - drzwi całemu domowi lub mieszkaniu. Zapamiętajmy więc, że drzwi do ubikacji nie mogą wyglądać tak samo jak drzwi do szafy - służą rożnym celom i tak powinny być postrzegane.

Poświęcając swój czas aranżacji przestrzeni wewnątrz domu równocześnie musimy go znaleźć na urządzenie tego, co jest w około niego. Ogród, który rozpościera się tuż za oknem oddziaływuje również z wnętrzem. Trzeba wybrać odpowiednie drzewa i krzewy nie zapominając o tym, że w ciągu kilku lat mocno się rozrosną. Dobrze przystrzyżona trawa, ładne ścieżki i dobrze zrobione oczka wodne, które zawsze, jeżeli są zadbane, stanowią ogrodowe perełki.
18-07-12 08:56:02