Menu strony
Gazeta.ie

Zakupy za granicą i w Polsce

doba zakupów internetowych
W czasie najnowszych technologii i pośpiechu coraz częściejwybieramy nabywanie produktów online. ułatwiamy sobie życie poprzez sprzedaż internetową. Upraszcza nam to zakup produktów, które są trudno dostępne lub sprowadzane zza granicy.

Zakupy

Kupowanie przez internet
Najpopularniejszymi serwisami, które proponują wszelaki asortyment w jednej lokalizacji jest Allegro czy Ebay. Możemy tam zalicytować produkt lub kupić go bezpośrednio u sprzedawcy. Jeżeli kupujemy jakiś produkt na aukcji upewnijmy się, że jego cena nie przekroczyła tej w zwykłym sklepie. Portale starając się nas zadowolić udostępniły możliwość powiadomień drogą telefoniczna lub internetową. Gdy zamierzamy nabyć zagraniczne produkty wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np.zakupy w USA. W internecie znajduje się multum porównywarek, które wspomagają nam wycenić produkty. Sugerują, które sklepy są zaopatrzone w pewne produkty oraz gdzie ich cena jest najniższa. Wielu z nas robi zakupy w Niemczech, zaopatrując się przede wszystkim w chemię oraz produkty spożywcze. Tani kurier jest także istotnym faktem, który powinien mieć wpływ na to gdzie chcemy się zaopatrzyć. Gdy masz zamiar kupić dany pewien produkt sprawdź, kim jest osoba sprzedająca, sprawdź nazwę i adres firmy. Nie zapominaj o danych adresowych.

Handlowanie online
Gdy stajesz po drugiej stronie, czyli będziesz sprzedawał produkty na aukcji lub posiadasz sklep pamiętaj o kilku ważnych zasadach sprzedawania. Akcesoria oraz asortyment wystawiany na licytacje musi posiadać przejrzystą prezentację. Oznacza to, że zdjęcia, które wykonujesz produktom muszą być wyraźne oraz przedstawiać produkt, jaki jest wystawiany na aukcję. Informacja o produkcie powinna być rzetelna. Każdą wadę produktu, jeżeli taka jest trzeba opisać. Na swojej stronie internetowej czy aukcji musisz podać wszystkie niezbędne informacje. Czyli dane do kontaktu jeżeli masz własną działalność sugerujemy wprowadzić NIP oraz REGON. Tanie przesyłki będą plusem twoich aukcji. Klienci nie lubią przepłacać i długo czekać. Jeżeli nie masz jeszcze podpisanej umowy z żadnym dostawcą warto rozeznać się w internecie. Wpisz w wyszukiwarkę frazę tania paczka. Oferta takich działalności jest bardzo bogata. Nie zapominajmy o tym, że jest także coś takiego jak wysyłka za granicę. Osoba zaopatrująca się u ciebie musi podać precyzyjnie gdzie ma zostać dostarczony towar. Nie możemy się pomylić przy adresowaniu.
przewodem zobacz (łącze) przewód zobacz (więcej i więcej)
18-07-12 10:41:13