Menu strony
Gazeta.ie

Metody na utrwalenie wspomnień nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach

Od zawsze mamy potrzebę (być może nie wszyscy) wypróbowania swych możliwości fizycznych oraz umysłowych. Można to robić w przeróżny sposób, chodząc po górach, biegnąc w maratonie bądź przebywając jakieś niesamowite dystanse. We wszystkich tych dyscyplinach poddajemy swój organizm próbom nierzadko na granicy jego możliwości. Chyba właśnie to docieranie do granic naszych możliwości jest dla ludzi w największym stopniu pociągające. Jest to jedną z głównych naszych cech.
gopro
Współczesny świat kusi nas możnością uwieczniania wszystkich naszych działań jak też dzielenia się tym z innymi, zwłaszcza że obecnie jest to niezwykle proste. Dzisiejsze sprzęty fotograficzne, np. Sony Action Cam- , zapewniają nam możność nie tylko robienia fotografii ale także (po przyłączeniu ich do komputera) publikowania ich w sieci. Prawie na bieżąco możemy się chwalić znajomym naszymi osiągnięciami bądź po prostu przechowywać ważne dla nas fotografie w wirtualnej bibliotece.

Co jednak uczynić kiedy osiągniemy już granice naszych możliwości? Jeśli idzie o sport możemy iść krok na przód i rozpocząć uprawianie sportów ekstremalnych typu eksploracje jaskiń, latanie na motolotni i inne tego rodzaju aktywności. Pojawia się wówczas pytanie, w jaki sposób uwiecznić nasze wyczyny w tak skrajnych warunkach. Tradycyjne narzędzia nie sprostają takowym zadaniom, w tym przypadku trzeba urządzenia bardziej odpornego.

gopro
Takowe warunki spełni kamera do sportów ekstremalnych. Pozwoli nam ona zarejestrować na nośniku (w większości wypadków karcie pamięci) wszystko to co się dzieje w czasie czynienia akrobacji powietrznych lub też odsłaniania tajemnic jaskiń. Oczywiście aparatów tego rodzaju mamy bardzo dużo. Jedną z popularniejszych jest kamera do sportów ekstremalnych określona jako Gopro hero 4 silver.

Jeśli masz ochotę zdobyć większą ilość informacji na opisywany temat, to notka z www (http://a-pro.pl/) także takie informacje zawiera, więc kliknij tu, aby je zgłębić.

Aparat ten jest niezwykle trwały, odporny na uszkodzenia, wyposażony w praktyczne mocowanie na hełmie bądź w innym miejscu w taki sposób, by można było w pewny sposób posługiwać się nim. Kamera ta wyposażona jest w sporą ilość trybów kamerowania tak, ażeby możliwym było kamerowanie w najbardziej skrajnych warunkach. Kamerę GoPro Hero4 stworzono w taki sposób, żeby możliwym było filmowanie nawet w wodzie (do głębokości czterdziestu metrów).


Kolejne treści

Znaczenie różnych wersji obiektywów dla dla profesjonalnych fotografów, testy obiektywu sigma.

obiektyw
Osoby które chcą się zająć profesjonalną fotografią najczęściej kierują swoje kroki w stronę lustrzanek. Na chwilę obecną są one najlepszymi aparatami, a jedną z ich cech charakterystycznych jest to, że niezależnie kupuje się korpus aparatu, a osobno różne obiektywy. Młodzi adepci fotografii zaczynają swoją przygodę przeważnie od typowych obiektywów, lecz wraz ze zwiększającym się poziomem doświadczenia zaczynają się pojawiać również kolejne potrzeby. Niekiedy będzie trzeba wykonać zdjęcie jakiemuś odległemu przedmiotowi, kiedy indziej ktoś zechce ująć większą panoramę, i jednak typowy obiektyw w takich przypadkach może się nie sprawdzić.
22-03-04 07:14:03