Menu strony
Gazeta.ie

Projektowanie witryn mobilnych

Sieć internetowa jest dostępna w zasadzie w większości miejsc. W domach i biurach niewiele osób nie ma obecnie dostępu do sieci, również komórkowi operatorzy w swoich taryfach zaczęli uwzględniać pakiety internetowe.


Coraz większa powszechność mobilnych urządzeń, takich jak tablety lub smartfony spowodowała, że z możliwości otwierania internetowych stron można korzystać w dowolnym miejscu. Dzięki tym urządzeniom zmieniło się również podejście do wykonywania stron internetowych.

Ciekawisz się tym działem? Przeczytaj zatem jeszcze dalej (http://www.gms.pl/pl/serwis/) o tym punkcie w nowym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

W przypadku komputerów stacjonarnych i laptopów strony wyświetlane są na dużych ekranach o większych rozdzielczościach. Lecz na niewielkim ekranie smartfona normalne - Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|R|W=230]serwisy zbyt dobrze się nie prezentują, a dodatkowo bardzo długo się ładują. Z tego też powodu wraz z pojawieniem się urządzeń przenośnych sporo serwisów zaczęło uruchamiać swoje strony mobilne, to znaczy wersje przeznaczone do wyświetlania na tych właśnie niewielkich urządzeniach.

Wersje stron na smartfony i tablety zmodyfikowały także podejście do realizacji serwisów internetowych.

Czy pragniesz, poznać kolejne informacje? Jeśli tak, to wejdź na ten odsyłacz i zobacz w artykule (http://www.rarist.pl/) więcej danych. One zapewne również Cię zaintrygują!

Tworzenie stron mobilnych zaczęło wymagać od projektantów zupełnie innego podejścia niż przy tradycyjnych serwisach, i niekiedy mogą to być dwa całkowicie odmienne produkty. Przy wersjach mobilnych najbardziej istotna powinna być lekkość i mała objętość.
Resztę na

Zyskuje się to przez ograniczenie ilości grafik, zmniejszenie kodu serwisu i poprawę szybkości ładowania. Całkowicie odmiennego podejścia będzie wymagać również sama nawigacja na stronie, przy dotykowych ekranach nawigowanie będzie się odbywać za pomocą dłoni i mobilne serwisy powinny być przystosowane do tego. Dlatego też jest tak duża liczba różnic pomiędzy wersjami mobilną i tradycyjną wielu serwisów, a ludzie którzy narzekają na to, że takie różnice są powinni mieć świadomość, z czego się to wszystko bierze. Następnym poziomem rozwoju licznych serwisów internetowych jest tworzenie aplikacji mobilnych które znacznie rozszerzają typowe możliwości, jakie oferują przeglądarki. Tego typu aplikacje zainstalować można na swoich tabletach czy smartfonach i cieszyć się znacznie większą liczbą funkcji, niż podczas korzystania z przeglądarki.

Napisał
21-08-23 07:41:03