Menu strony
Gazeta.ie

Co trzeba wiedzieć, w przypadku kiedy będziemy chcieli uruchomić własną stronę w internecie

Internet jest wszędzie obecny, tak naprawdę ciężko sobie wyobrazić bez niego życie. W internecie ludzie czytają codzienne wiadomości, przeglądają program telewizyjny albo rozkład jazdy.

strona internetowa
W wirtualnej rzeczywistości bardzo dobrze zaczął sobie radzić także handel, w obecnej chwili szacuje się, że duża część sprzedaży handlowych firm pochodzić będzie właśnie z sieci.

Masz ochotę czytać dalej zajmującą lekturę? Więc nic nie stoi na przeszkodzie - kontynuuj otoczaki na następnej podstronie.

Tak naprawdę każdy z nas, kto tylko będzie miał ochotę, może sobie własną stronę w internecie uruchomić i publikować na niej co tylko chce, rzecz jasna w zakresie dopuszczalnym przez przepisy prawa i ogólnie przyjęte normy. Do uruchomienia swojego serwisu w internecie są wymagane trzy rzeczy. Po pierwsze, należy zarezerwować domenę, to znaczy internetowy adres, pod którym serwis będzie widoczny. Najbardziej popularne wśród naszych internautów są obecnie adresy z końcówką pl, lecz coraz chętnie wybierane są adresy com i eu. Oprócz internetowego adresu należy swój serwis opracować w formie zrozumiałej dla przeglądarek internetowych, czyli pod postacią HTML.

w sieci
Jeszcze jednym istotnym elementem niezbędnym do działania strony internetowej będzie zamówienie serwera hostingowego, to znaczy konta na jednym z serwerów, na którym strona fizycznie zostanie umieszczona, i który to hosting gwarantował będzie prawidłowe wyświetlanie.

Pasjonuje Cię taki nietuzinkowy post? Jeśli tak, ponadto zajrzyj koniecznie na materiał, który jest umieszczony tutaj - on też wzbudzi twoją ciekawość.

W propozycjach firm hostingowych naprawdę można przebierać i dostosować hosting taki, taki będzie potrzebny (strona www). Jeżeli serwis zaczyna dopiero startować w sieci i nie planuje się większej ilości wizyt, to spokojnie wystarczyć powinien nawet najprostszy z pakietów, kosztujący kilkadziesiąt złotych rocznie. Trzeba jednak bardzo rozważnie znaleźć firmę świadczącą takie usługi. Tanie serwery wirtualne często są oferowane przez niezbyt rzetelne firemki, zakładane przez studentów albo uczniów. Zachęcają one niskimi cenami i wysokimi parametrami, lecz niestety jakość wykonywanych usług zostawia dużo do życzenia. Serwery mogą pracować niestabilnie, pokazują błędy i się wieszają, dlatego też znacznie lepiej zapłacić kilka złotych więcej ale mieć pewność, że wgrane strony będą się cały czas otwierać, a dane i pliki zebrane w czasie pracy strony będą bezpieczne.
20-05-05 07:18:04