Menu strony
Gazeta.ie

Niekonwencjonalne technologie IT

W dzisiejszym świecie większej części ludzi trudno byłoby sobie wyobrazić rzeczywistość bez innowacyjnych urządzeń. Współczesność w dużym stopniu opiera się na nieustannych zmianach w budowie rozmaitych maszyn i przyrządów. W tej grupie wysoką ozycję zajmują komputery i podobne urządzenia. Używanie Internetu dla ogromnej liczby ludzi przeszło do codzienności.
konsola
Podobnie jest z grami komputerowymi i grami na konsole, które z roku na rok mają coraz większe rzesze fanów. Nie są to tylko dzieci i młodzi ludzie, jak wiele osób sądzi. W gry można bowiem grać w dowolnym wieku i dla każdej osoby może to być skuteczny środek na odprężenie się. Tytułów i typów gier jest tak wiele, że każda osoba jest w staniemoże coś znaleźć dla siebie. Jedni lubią gry sportowe, gdzie przykładowo gra się w meczu futbolowym, inni wolą walczyć w grze z zombie i potworami. Występuje także bardzo dużo tytułów stworzonych dla dziewcząt, z których z pewnością najbardziej popularną jest The Sims, gra, w której ma się za zadanie utworzyć wirtualną rodzinę i wpływać na jej codzienne życie.

Wysokiej klasy komputery

Gry komputerowe i pozostałe aplikacje wraz z ich rozwojem i pojawianiem się następnych odsłon mają coraz większe wymagania w zakresie sprzętu. Łączy się to ze stałą ewolucją technologii w komputerach. Rzecz jasna niewszystkich stać na dobrej jakości sprzęt, na którym będzie można grać w najnowszą wersję danej gry . Zdecydowana większość fanów gier ma komputery (komputery outlet) stacjonarne, gdyż nie ulegają przegrzaniu tak wcześnie jak laptopy i ogólnie mają większe możliwości. W ostatnich latach powstały modele komputerów przenośnych typowo do gier, jednak są to urządzenia bardzo drogie.


komputer
Konsole do gier

Poza grami komputerowymi w sprzedaży występuje także szeroki wybór tytułów na konsole. Większa część tytułów gier na konsole wyszła też w wersji na komputer. Konsole, analogicznie jak komputery, przez lata rozwijały się i pojawiały w nowych, ulepszonych odsłonach. Ostatnio stworzono do nich również specjalne urządzenie sterujące, Kinect, które zrewolucjonizowało sposób sterowania w grach, takich jak na czytaj w tym temacie. Z użyciem tego urządzenia można bowiem sterować za pomocą gestów ciała oraz komend głosowych.


Kolejne treści

Nowa konsola Playstation 4

gry
Dobór idobrych gier i dopasowanie ich do preferencji gracza nie bywa nigdy banalne, może spowodować dużo kłopotów ,a także spowodować niepotrzebny stres. Świetnym przedsięwzięciem będzie zakup takich głośnych i szeroko reklamowanych gier i tych szczególnie cenionych przez większość nabywców.
21-12-02 10:04:05