Menu strony
Gazeta.ie

Biuro w domu, a może gabinet na poddaszu?

Budowa domu to prawdopodobnie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Planowaniu inwestycji towarzyszą wyobrażenia i marzenia wymagające niestandardowych rozwiązań technologicznych. Niektórzy realizują swoje pomysły. W ten sposób powstają inwestycje budowlane w znaczny sposób odbiegające od standardów, określane jako: „domy dla odważnych” bądź „domy z wizją”.

Frank Lloyd Wright wpadł na pomysł domu nad wodospadem (Fallingwater) w 1935 roku. Ten wyjątkowy dom można podziwiać 50 mil od Pittsburga w stanie Pensylwania.

Kolejnym przykładem niepowtarzalnej architektury są domy ruchome: pływające na wodzie lub architektura podążająca za słońcem, jak Villa Girasole, w Marcellise niedaleko Werony. Na pomysł ten wpadł inżynier Angelo Invernizzi. Również on wyłożył pięniądze na wcielenie pomysłu w życie.
Kolejną opcją może być wzniesienie domu z worków z piaskiem przewód zobacz (sprawdź serwis) innym surowcem. Ciekawostką jest stabilność konstrukcji, która nie stoi na podstawie fundamentowej. Dom zbudowany z worków z piaskiem można oglądać także w Polsce. Powstał w Warszawie w 2004 r. jako dowód na to, że budownictwo może być zarówno ekologiczne, jak i niedrogie.

Biuro w domu
Coraz większą popularnością cieszy się też praca w domu. Projekty domów jednorodzinnych a nawet mieszkań mają alternatywę aranżacji wnętrz z biurem, gabinetem lub kątem do pracy.Zdania psychologów są podzielone. Część uważa, że efektywnie można pracować jedynie poza domem. Po powrocie powinniśmy odciąć się od pracowniczych obowiązków – poświęcić czas na regenerację organizmu w rodzinnym towarzystwie. Jednakże te osoby, które umieją pracować i odpoczywać w domu, przy jednoczesnym osiąganiu sukcesów zawodowych, cechuje świetna organizacja i samodyscyplina. Aby praca w domu przynosiła skutki, należy wyodrębnić choć fragment przestrzeni, w której można się skoncentrować. Poddasze, to pod wieloma względami doskonałe miejsce na domowe biuro przewodem zobacz (sprawdź to) gabinet. Jest dostatecznie odosobnione i oddalone od codziennego zgiełku, co sprzyja efektywnemu wykonywaniu zadań, które wymagają koncentracji i wytężonej pracy.Gabinet na poddaszu należy odpowiednio urządzić. Gotowe meble pod skosy, szafy, półki i schowki można kupić w sklepach meblarskich bądź zamówić indywidualnie. Odpowiednia zabudowa skosów w schowki pod schodami, olbrzymie szuflady na kółkach, niskie meble i szafy wnękowe pozwalają wykorzystać w pełni pomieszczenie.

Budownictwo w Polsce coraz odważniej otwiera się na innowacje i współczesne trendy architektoniczne. Dzięki zaawansowanej technologii, jedynym ograniczeniem architektów, jest ich własna wyobraźnia.
18-07-12 10:37:03