Menu strony
Gazeta.ie

Jak wyposażyć serwerownię?

Serwerownia to miejsce wymagające specjalistycznego wyposażenia. Oprócz bardzo pojemnych dysków twardych konieczny jest szereg specjalistycznego sprzętu, który pozwoli na właściwe działanie takiego miejsca. Ogromnie istotne jest też posiadanie wysoce wyspecjalizowanej grupy ludzi, potrafiącej właściwie tego typu zestaw urządzeń skonfigurować.
Cooler Master Elite 343
Poza tym pomocne jest wyspecjalizowane oprogramowanie, zaprojektowane typowo do takich zastosowań. Najczęściej kupowanym oprogramowaniem do wykorzystywania w kontekście serwerów jest program winsvrstd 2008r2 sngl olp nl. Jest to wyspecjalizowany system operacyjny, specjalnie stworzony do tego zastosowania przez korporację Microsoft. Informatycy cenią sobie wsparcie techniczne, które ta firma zapewnia swoim nabywcom.

Sprzęt Serwery do prawidłowego funkcjonowania wymagają ponadto narzędzi określanych jako switche. Są to przyrządy będące łącznikami dla poszczególnych segmentów sieci komputerowej.

Poszukujesz ciekawych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (https://shoplet.pl/28-laptopy-poleasingowe-dell) na pewno Cię zaciekawi, gdyż są tam wiele bardzo pożytecznych informacji.

Urządzenia te ze względu na różne wykorzystanie charakteryzuje różna liczba portów ethernet. Dla niewielkich serwerowni najodpowiedniejszym wyborem będzie J9661A. Ten przełącznik posiada tylko 8 portów ethernet i jest idealny dla użytkowników zakładających mały serwer. Najchętniej kupowaną alternatywą w podobnej cenie jest J9145A. Przyrządy te odróżnia tylko parę parametrów technicznych, każdy pracownik powinien jednak być w stanie dobrać właściwy sprzęt dla swojej firmy. Pamiętajmy również o routerach (Routery - tak niezbędnych dla połączenia z Internetem.

Odbiegnijmy trochę od tematu samej serwerowni. W biurze pracownicy mają do czynienia ze stanowiskami komputerowymi. Jeżeli chodzi o komputery stacjonarne czy laptopy wydajność (link do ciekawej strony) ich jest bardzo ważna. Różni się to oczywiście od zajmowanego stanowiska oraz charakteru firmy. Wiadomo jednak, że grafik powinien mieć bardziej wydajną kartę graficzną niż na przykład księgowa. Jednak wymagane jest, by sprzęt był wydajny w miarę możliwości firmy.

Kolejne treści

Systemy informatyczne i ich zastosowanie w firmie

Komputery i programowanie
Przedsiębiorstwa są miejscami, w których wyraźnie można dostrzec rozpowszechnienie komputerów i generalnie obecność nowych technologii. Właściwe kierowanie przedsiębiorstwem wymaga nie tylko wielkich umiejętności, ale również wyspecjalizowanego oprogramowania, szczególnie obecnie.


Większe serwerownie Duże serwerownie wymagają odpowiednio większych i odpowiednio droższych przełączników. Przy skonfigurowaniu średniego serwera przydatny bywa J9019B, który jest wyposażony w 24 porty oraz szereg przydatnych funkcjonalności. Dla firm, którym i to nie wystarcza, przewidziano jeszcze większe i wydajniejsze switche. Najbardziej znaczący potentaci w dziedzinie IT korzystają z takich przyrządów, jak na przykład J9147A, który posiada aż 44 porty i jest stworzony dla największych serwerowni. Tego rodzaju przyrządy, często w parach po parę sztuk, są montowane w specjalnych szafach, tak, żeby ograniczyć ilość plączących się przewodów. Skonfigurowanie tego typu przyrządu wymaga jednak bardzo kompetentnych pracowników.
20-02-22 07:12:07