Menu strony
Gazeta.ie

Co należy wykonać przed zawiezieniem laptopa do serwisu?

Prawie codziennie korzystamy z wszelkiego typu laptopów i niestety poprzez to ciągłe eksploatowanie nadstawione one są na awarie mechaniczne lub systemowe. W takim wypadku konieczne może okazać się zawiezienie urządzenia do naprawy, ale nierzadko powiązane jest to z pewną strachem – czy nie wykasują moich ustawień, czy będę mieć na laptopie zainstalowane programy, które posiadam na komputerze teraz?
Żeby temu zapobiec, przed zgłoszeniem do serwisu, powinniśmy się zabezpieczyć.

Laptop i filiżanka kawy
Pytanie o to, jakiego rodzaju informacje przekazać fachowcom, których serwis komputerowy mamy w planach odwiedzić, musi zadać sobie każdy posiadacz netbooka zanim zostawi własny komputer do naprawy. Sprawne przywrócenie funkcjonalności systemu komputera i skrócenie okresu naprawy wydaje się być proste właśnie dzięki przemyślanej rozmowie na linii między serwisantem a klientem. Komputery to dość złożone sprzęty, dlatego mogą ulec awarii na mnóstwo sposobów. Im większa ilość zgromadzonych faktów (takich jak zauważone symptomy, od jak dawna pojawia się problem, jaka jest przypuszczalna przyczyna usterki, czy usterka pojawiła się w trakcie pracy na komputerze, czy kłopot wyświetlał się przedtem, czy pojawiały się jakieś niepokojące komunikaty). Zanotowanie lub przekazanie danych rzeczy serwisantowi może pomóc w sprawnej naprawie problemu - doczytaj http://www.strefakas.pl/produkty/serwis-i-naprawa-komputerow/.

Kolejne treści

Na którą kamerę warto się spośród obecnych ofert zdecydować?

Wybierając obecnie spośród szerokiej bazy ofert, dawanej klientom w sklepach na rynku co sezon w ulepszonej wersji, należy przejrzeć wszystkie możliwe. W szczególności kamera gopro 3 może zaproponować zainteresowanym rozbudowane możliwości, dzięki którym uprawiające sporty ekstremalne mogą z łatwością zrealizować swój plan dotyczący nagrywania eksponujących wszystkie detale jazdy filmiki. Dzięki tak szerokim funkcjom mogą oni w prosty sposób za pomocą proponowanych im urządzeń dzielić się swoją pasją z pozostałymi.


Miejmy w świadomości, że planem jest to, aby serwis komputerowy doprowadził urządzenie do funkcjonalności sprzed uszkodzenia, jednak może zdarzyć się, że podczas tego procesu będą uszkodzone pliki lub uporządkowania. Żeby temu zapobiec w przypadku, gdy komputery mimo usterki uruchamiają się, ich właściciele muszą wykonać parę czynności.

Źródło: Strefa Kas

biurko
Po pierwsze, zapiszmy swoje hasła do forów, skrzynek e-mailowych, serwisów internetowych. W miarę możliwości skopiujmy też istotne pliki z komputera na nośnik zewnętrzny (pendrive, płyta CD, dysk zewnętrzny, a nawet karta pamięci, smartfon). Ustrzeżemy się tym samym straty potrzebnych dokumentów, fotografii lub ulubionej muzyki. Komputery powinny być przy oddaniu pozbawione wszelkich płyt CD z napędu, podpiętych pamięci CD, ponieważ serwis komputerowy jest miejscem, w którym mają możliwość się one zapodziać.
18-06-22 11:50:04