Menu strony
Gazeta.ie

Interesujący rynek domen internetowych

Popularność naszej witryny w siei często jest uzależnione w dużym stopniu też od jej adresu. Gdy będzie łatwy do zapamiętania, powiązany z branżą w której działamy i stosunkowo krótki, będziemy mieć większe szanse, że potencjalny klient zapamięta informacje o domenie, nawet jeśli nie będzie miał naszej wizytówki. A w dzisiejszych czasach naprawdę warto mieć porządną domenę!

Zwykle przedsiębiorstwa wykorzystują darmowe domeny internetowe, z racji tego, że nazwy przedsiębiorstw najczęściej są unikalne. Oczywiście by zarejestrować taką domenę należy tak czy owak zwrócić się do firmy oferującej sprzedaż domen internetowych i dokonać „zakupu”. Zazwyczaj jest tak, że właściciele firm, lub pracownicy działu IT robią to we własnym zakresie. Jeżeli jednak nie mamy pojęcia co to jest hosting stron www i w jaki sposób to wszystko funkcjonuje, należy zlecić założenie i projekt strony internetowej firmie, która się w takich usługach specjalizuje.

Adres www to podstawa na naszej stronie
Firma ta być może zaleci nam umieszczenie strony na tak zwanej domenie generycznej. To po prostu adres strony zawierający wyrazy zwykle używane w języku. Przykładem domeny generycznej może być albo Tego typu adres zazwyczaj zawiera nazwę produktu, usługi, grupy itp. Te domeny czasem osiągają zawrotne ceny, można się o tym przekonać, gdy popatrzymy na aukcje (szczegóły:portal przetargowy) domen. Bywają tak drogie, dlatego, że opierają się na najprostszych skojarzeniach. Jeżeli chcemy kupić nowy akumulator do samochodu niejako mimowolnie do głowy przychodzi nam, by wpisać adres

Jeśli planujemy założyć witrynę internetową pod tego rodzaju adresem, a domena została już wykupiona, dobrze jest skontaktować się z jej nabywcą - istnieje szansa, że będzie chciał ją sprzedać, szczególnie, gdy nie działa pod tym adresem żadna strona.

Czy ta problematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę (https://www.smartvest.pl/), która odnosi się do omawianej kwestii, zatem niewątpliwie także Cię zaintryguje!

przydaje się wówczas informacja o domenie którą możemy znaleźć na stronie firmy gdzie jest zarejestrowana. Nie jest to trudne, zwykle te informacje są ogólnodostępne.

Kolejne treści

Co musimy wiedzieć o domenach?

Domeny to wizytówka twojej strony
Popularność naszej witryny w internecie zwykle zależy w znaczącym stopniu też od jej adresu. Jeśli będzie prosty do zapamiętania, powiązany z branżą w jakiej funkcjonujemy i stosunkowo krótki, mamy większe szanse, że ewentualny klient ją zapamięta, nawet jeśli nie otrzymał naszej wizytówki. Mamy wiele opcji, bo sprzedaż domen internetowych to mocno rozwijający się rynek, szczególnie w naszej dekadzie.


Jeżeli chcemy mieć stronę akurat na domenie generycznej, lecz nie możemy się zdecydować która będzie dla nas najodpowiedniejsza warto przejrzeć możliwości. Obecnie jest takich opcji wyboru domeny naprawde wiele. Kiedy wpiszemy wy wyszukiwarkę hasło „tanie domeny generyczne sprzedaż” bez problemu odnajdziemy długą listę oraz naturalnie cennik i będziemy mieli możliwość by zdecydować się na coś odpowiedniego.
Treści źródłowe: sprzedaz-domen-internetowych.pl
Dodane przez: Krzysztof Kawałowski
19-05-20 07:02:02