Menu strony
Gazeta.ie

Kiedy stosować outsourcing IT w firmie?

Outsourcing to nowoczesny model zarządzania przedsiębiorstwem oddający w zarządzanie partnerowi zewnętrznemu zadania, które bezpośrednio nie wiążą się z główną działalnością firmy. Outsourcing IT jest coraz częstszym rozwiązaniem wykorzystywanym przez przedsiębiorstwa, które chcą, aby procesy informatyczne w ich przedsiębiorstwach przebiegały efektywnie, bez utrzymywania u siebie sztabu informatyków.

Takie rozwiązanie jest stosowane również dlatego, że zazwyczaj przyczynia się do obniżki kosztów w przedsiębiorstwie. W ramach outsourcingu IT możemy wyróżnić kilka podstawowych obszarów. Są to między innymi: hosting, a także inne usługi wykorzystujące data center, administracja systemami IT, help desk IT, usługi z zakresu tworzenia systemu kopii zapasowych oraz replikacji systemów informatycznych.

Aby mieć pewność, że tajne dane w firmie są dostatecznie dobrze chronione, sprzęt jest wykorzystywany efektywnie, a wszystkie programy, wykorzystywane w firmie, mają wymagane licencje, przeprowadzamy audyt informatyczny. Może on być przeprowadzony na obszarze pojedynczej stacji ogólnie traktowanego sprzętu IT. Audyty IT powinno się przeprowadzać w ustalonej częstotliwości, aby mieć pewność, że cały obszar IT funkcjonuje właściwie, w przeciwnym razie możemy narazić się na poważne konsekwencje zarówno prawne, jak i finansowe. Zwykle audyt przeprowadza u nas firma świadcząca nam usługi outsourcingowe, jeśli z takową współpracujemy, jeśli nie, możemy się zwrócić o to do dowolnej firmy prowadzącej consulting IT.
WD SmartWare 1.3

Analiza dokonywana przez firmy konsultingowe może zaowocowac powstaniem wielu nowych rozwiązań, które zazwyczaj są opracowywane na platformie sharepoint. Do najczęstszych przykładów takich rozwiązań należy: projektowanie i wdrażanie intranetu, opracowanie nowego, sprawniejszego obiegu faktur, czy obiegu wszystkich dokumentów, obiegu dokumentów kadrowych, zaprojektowanie systemu kancelaryjnego oraz projektowanie innych specjalistycznych aplikacji.

Masz jeszcze chwilę? Jeśli tak, to zachęcamy Cię do nowej witryny, na której znajdziesz pouczające artykuły - kliknij w link wypożyczalnia sprzętu snowboardowego białka tatrzańska.

Dzięki temu można usprawnić wymianę informacji, efektywnie zarządzać dokumentami i generować potrzebne raporty usprawniające proces decyzyjny.
20-11-21 19:21:03