Menu strony
Gazeta.ie

Jakie serwery dla firmy

Wydajne i sprawne serwery to obecnie podstawa ważnej firmy. W lokalnych sieciach komputerowych cenionych przedsiębiorstw, jak i w mniejszych firmach warto koniecznie zadbać, aby pakiety informacji wysłane z określonego punktu A przedostały się jak najszybciej do punktu B. Nowatorskie aplikacje biznesowe (takie jak choćby handel przez Internet, strony WWW oraz całe wachlarze odmiennych usług świadczonych przez sieć internet, intranet i ekstranet) wszystkie wykorzystują zasoby znajdujące się w Internecie.

Serwery NAS marki DROBO
Potrzebują więc działać wydajnie i posiadać sprawne łącza komputerowe. Do polepszenia przepustowości sieci przydają się przełączniki, które regulują działanie aplikacji w środowisku pracy. Z pomocą przełączników śledzących cały czas ruch pakietów informacji wymienianych między przeglądarką i serwerem Web, serwery stają się o wiele stabilniejsze.

Kolejne treści

Chroń Twoją firmę

internet
Obecnie w przeważającej części firm zainstalowane są sieci komputerowe, a bez wątpienia wszystkie mają podłączenia do internetu. Urządzenia sieciowe oferują bezsprzeczne korzyści, w tej kwestii nie ma żadnych zastrzeżeń. Ale z drugiej strony niosą ze sobą także sporo zagrożeń. Bezpieczeństwo sieci wielu właścicielom firm przysparza trosk.


Urządzenie o kodzie J9019B perfekcyjnie nadaje się do wielkich biur, a także mniejszych przedsiębiorstw. Jest ono wyśnionym rozwiązaniem komunikacyjnym. Równie dobrym wyborem jest switch J9280A. Świetnie oddziela ono sieci Lan i w perfekcyjny sposób zapewnia filtrowanie (zobacz koniecznie filtry rekuperator) informacji. Jak inne tego rodzaju urządzenia jest w stanie bezproblemowo współpracować z siecią gwarantuje podobne możliwości łączenia za pomocą kabli jak koncentratory, to posiada ono większą wydajność. Jak dokładniej to działa?

Zamiast uwspólnienia całego możliwego pasma pomiędzy wszystkich użytkowników, przełącznik, taki jak chociażby J9794A, przydziela każdemu podpiętemu urządzeniu sieciowemu odrębny kawałek pasma. Odpowiedni przełącznik, przykładowo J9661A poda dokładnie to samo pasmo każdej maszynie odrębnie, co przyczyni się w istotny sposób do maksymalizowania wydajności,jaką można wciąż zwiększyć, używając switchów pozwalających na używanie połączeń w dwóch kierunkach. Tego rodzaju opcje są dopuszczalne dzięki zapamiętywaniu adresów MAC komputerów z lokalnej sieci ,a także informacjom, z jakim portem łączy się odpowiednie komputer.

Switche dają przy tym także postawienia specjalnych sieci wirtualnych (VLAN). Transmisje między portami należącymi do innych sieci VLAN są bardzo ograniczone, z kolei do przekazywania danych między innymi sieciami VLAN używa się routerów. Tak zwane sieci wirtualne między oboma podłączonymi do siebie switchami obsługiwane są za pośrednictwem specjalnego typu połączenia, które często nazywa się trunk. Przy okazji inwestowania w switch, należy także nabyć specjalistyczny pakiet, na przykład winsvrstd 2008r2 sngl olp nl.
Treści źródłowe:
Dodane przez: A.Z.
22-02-18 07:01:05