Menu strony
Gazeta.ie

Programowanie niekoniecznie na etacie

Pytanie, które widzisz w temacie poniższego wpisu, jest niebywale ważne dla każdego absolwenta, który planuje pracować jako informatyk. Muszę od razu podkreślić, że zatrudnienie na etacie i działalność na własną rękę posiadają solidne defekty i korzyści. Dalej wymienię pokrótce atrybuty tych rodzajów zatrudnienia.
internet
Informatyk na umowie o pracę nie boi się o pensję. Co miesiąc otrzymuje na konto stały przelew. Pracodawca odprowadza za niego składki dla państwa – np.

Chcemy Cię zaprosić do tak samo ciekawych postów, które stworzyliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem naciśnij odnośnik i oglądaj to, na co masz chęć.

na ZUS. informatyk freelancer ma bez wątpienia słabszą sytuację. Umowa o dzieło nie zapewnia całkowicie składek na ZUS i emeryturę. Jego wpływy są niesystematyczne i zależą najczęścieściej od uśmiechu losu. freelancer może zadowolić się faktem, że jego dochód został niżej opodatkowany. W przypadku wykonia oryginalnych utworów (programy), połowę wpływu liczy się jako koszt uzyskania. Tak nakazuje dzisiejsze prawo fiskalne i należy trzymać nadzieję, że ten stan przetrwa wszelkie cięcia.


E-biznes, internet
Freelancera nie obchodzą sztywne godziny roboty. Pracuje, gdy sam uzna to za konieczne. Nie jest zmuszony opuszczać mieszkanie, może miło sobie usiąść przed ekranem i nie przejmować się dress codem. Pracownik na etacie jest zobowiązany do pojawiania się w biurze o wczesnych godzinach rannych i jest stale obserwowany przez przełożonych. Na domiar złego w dużej części biur narzuca się konwencjonalny wygląd. Ciągły dozór nad pracownikiem ma jednak dużą korzyść. Programista wolny czasem wpada w pułapkę deficytu motywacji. Nie każdy jest w stanie sobie poradzić z wyrysowaniem prywatnego grafiku roboty.

Równie fascynujący post umieszczony jest tu, zatem odwiedź witrynę bluzy reklamowe i zobacz, jakie informacje tam przeczytasz. One również Cię zaciekawią.

Brak motywacji skreśla zatrudnienie jako freelancer. To brutalna prawda, którą nie wszyscy potrafią zrozumieć.


Kolejne treści

Pisanie aplikacji na IOS- wciel w życie swoją idee

Yarvik TAB410 - 10-calowy tablet z Androidem

Czas i technikapędzi nieustannie do przodu. Bez urządzeń mobilnych wielu z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania. Smartfon, tablet czy tez telefon komórkowy stał się obecnie jednym znajbardziej popularnych środków komunikacji. Aplikacje do urządzeń przenośnych radzą, jak uniknąć korków, zasugerują, co obejrzeć w kinie i telewizji, podpowiedzą, jak usprawnić figurę, i ostrzegą, jeśli wydaliśmy za dużo w ostatnim miesiącu.


W chwili, kiedy wstawiasz w Google sformułowania typu „praca programista lub „wynajmę informatyka" dokładnie przeczytaj warunki zatrudnienia. Zastanów się, która z opcji wykonywania zawodu tobie podchodzi i nie skapituluje z naturalnymi predyspozycjami.
Treści źródłowe: Itkontrakt.pl
20-08-13 10:17:12