Menu strony
Gazeta.ie

Magiczna serwerownia

Serwerownia jest miejscem okrytymmroczną legendą. Niewiele osób widziało ją w środku, a jedynie niektórzy wyszli z niej cało. Miejsce, gdzie wstęp mają tylko informatycy wciąż kusi poszukiwaczy przygód. Jest szansa, że to dziwne brzęczenie wpływa na nich jak płomień świecy na ćmy.

Thomas-it

Mając działalność gospodarczą o pewnym, dość sprecyzowanym charakterze, bywamy zobligowani do zaangażowania kogoś, kto „zna się na komputerach”. Dobrze jeżeli znamy się na tym sami lub przynajmniej mamy pojęcie na co spojrzeć. Inaczej przyda nam się ekspert. Klasyczny informatyk wskaże jednak jak wcelować perfekcyjną ofertę i będzie dbał o usługi serwerowe, ale prawdopodobnie tutaj kończy się jego rola. Serwerownia pożera wolny czas wszystkich i w dodatku pieniądze. Szczególnie wtedy, gdy potrzebujemy trudnego przechowywania danych i zabezpieczeń.

Mroki serwerowni
Wybierając sprzęt komputerowy dla firm, powinniśmy wiedzieć, że konieczny jest dobry zespół obsługujący. Nie mówimy tu absolutnie o typowych pracownikach, ale potrafiących rozróżnić J9079A od J9664A, a o J9561A opowiadają żarty.
Ekspercki zespół będzie wstanie skonstruować nam specjalistyczne zabezpieczenia, ale oprócz tego będzie ją aktualizował i nie zagubi się w gąszczu danych bombardujących system z zewnątrz. Najważniejsze, że to właśnie oni, bez lęku wejdą do serwerowni.

Potrzeba informatyka
Szukanie najlepszego informatyka, chcącego podjąć wyzwanianależy zacząć wśród studentów. Przede wszystkim oni zwykle są skłonni do wszystkich nowości i to oni sprawdzą się świetnie walcząc o dane.

Małomówni i dziwni, w kraciastych koszulach bez obaw i lęku wskoczą w gąszcz kabli. Szybko stworzą najlepszy plan oprogramowania, zaprojektują i skonfigurują sieć, odkryją problemy na złączach w typowych zabezpieczeniach, a mrożące krew w żyłach szumy i pukanie z serwerowni odbiorą tak rzetelnie, jak Luke Skywalker rozmowę ze R2D2.
Treści źródłowe: Thomas-it
Dodane przez: A.Z.
20-07-03 07:16:08