Menu strony
Gazeta.ie

Nowy Windows w Twoim smartfonie

Od już paru lat jednym z najczęściej nabywanych i najmocniej pożądanych urządzeń multimedialnych są smartfony, czyli nic innego jak przenośne aparaty telefoniczne kompresujące w sobie funkcje telefonu komórkowego jak i również miniaturowego komputera.

windows 8
Pierwsze smartfony zostały wyprodukowane w ostatniej dekadzie lat 90., a dziś posiadają funkcje telefonu komórkowego, poczty elektronicznej, przeglądarki sieciowej, pagera, GPS, jak również cyfrowego aparatu fotograficznego i kamery wideo. Urządzenia te kontrolowane są przy pomocy systemów operacyjnych pokrewnych do tych, które są używane w komputerach. Najpowszechniej używane są: Android, Bada OS, Symbian, iOS, BlackBerry OS i Windows Phone. Najbardziej niedoceniany jest ostatni spomiędzy nich, jednak mimo dużej liczby przeciwników, w czasie ostatnich lat zyskuje coraz większe poparcie i w co poniektórych państwach osiągnął już aż 5-6% rynku.

Kolejne treści

Jakie funkcjewypełniają zwalniaki?

zwalniaki
W zasięgu wielu branżprzemysłowychnieocenione znaczenia posiadają tak zwane zwalniaki. Inne nazwy tych urządzeń to zwalniaki elektromagnetyczne albopo prostu elektromagnesy hamulcowe.


W tym roku Microsoft udostępnił swój najnowszy produkt- system operacyjny Windows Phone 8. Oprogramowanie to jest bardzo ciekawym rozwiązaniem dla posiadaczy smartfonów. Współpracuje ono z komputerami z Windows 8, Windows RT i konsolą Xbox 360 oraz usługami w chmurze SkyDrive. Dzięki kompatybilności posiadacz może między innymi edytować dokumenty na telefonie i skończyć pracę na komputerze. Podobnie jak systemy znane już z urządzeń PC, Windows Phone 8 ma kafelkowy interfejs. To zupełnie zmieni pisanie aplikacji na windows phone i ich użytkowanie.

windows 8 wygląd
Typowe są tak zwane „żywe kafelki” (ang. Live Tiles), dzięki którym użytkownik ma możliwość dopasowania ekranu urządzenia do indywidualnych potrzeb, umieszczając na nim przykładowo: wybrane aplikacje, muzykę, gry. Do wyboru są trzy rozmiary oraz 20 kolorów kafelków. Najbardziej użyteczne funkcje tego systemu operacyjnego to:

- Live Apps, czyli aplikacje dające możliwość dostępu do aktualnych informacji z ekranu startowego, przykładowo ofert w serwisie zakupów grupowych, wpisów na Facebooku;

- Kącik Dziecięcy- to szczególna konfiguracja, za pośrednictwem której dasz swojemu dziecku dostęp jedynie do wybranych aplikacji oraz funkcji;

Hybrydowe urządzenia z systemem Windows 8
- Pokoje – dają możliwość tworzenia grup z innymi użytkownikami Windows Phone 8, między innymi z rodziną, przyjaciółmi. Za pośrednictwem tej funkcji można rozmawiać na czacie, dzielić się dokumentami, zdjęciami;

- Licznik transferu – ogranicza objętość ściąganych z Internetu danych przez kompresję zdjęć na stronach internetowych, wyświetla jak dużo danych zużywa aplikacja, informuje o bliskim skończeniu się limitu. Niestety opcja jest dostępna nie u wszystkich operatorów.

- Portfel i NFC – daje możliwość wykonywania płatności za pomocą modułu NFC (ang. near-field communications), zakładanie kart lojalnościowych, członkowskich.

- Skype – używając komunikatora użytkownicy mają możliwość wykonywania i odbierania połączeń jak w zwykłym telefonie. Skype jest bez przerwy włączony i dostępny.

Biorąc pod uwagę szczegół, iż platforma Windows Phone 8, ze względu na swoją niewielką jeszcze sławę, nie jest przesycona dostępnymi aplikacjami (tak jak to ma miejsce w przypadku na przykład Androida) wartym zgłębienia zagadnieniem jest projektowanie aplikacji mobilnych. Obecnie każdy windows phone developer będzie programował wyłącznie na ósemkę. Chcących zgłębić ten temat zapraszam na stronę jojomobile, jest to firma tworząca aplikacje mobilne, gdzie możemy znaleźć dużo informacji, których tematem jest między innymi projektowanie aplikacji na Windows 8.
Treści źródłowe: jojomobile.eu
Dodane przez: S.S.
20-05-05 07:14:16