Menu strony
Gazeta.ie

Chroń Twoją firmę

Obecnie w większości przedsiębiorstw znajdują się sieci informatyczne, a bez wątpienia wszystkie mają dostęp do internetu. Połączenia sieciowe oferują niepoliczalne korzyści, w tej kwestii nie ma żadnych zastrzeżeń. Ale trzeba pamiętać, że niosą ze sobą także dużo zagrożeń.

Przydatny post? Jeśli tak myślisz, przeczytaj towarzyszące materiały na rozpatrywany temat - bez obaw kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku (http://www.magicplay.pl/?pl_dla-dzieci,24).

bezpieczeństwo sieci sporej liczbie właścicielom biznesów przysparza trosk. Jakie działania podjąć, by się ustrzec przed hakerami, robakami internetowymi i utratą plików?


Bezpieczne zakupy przez internet
Kluczowe jest, by postarać się o zakontraktowanie specjalisty, który będzie opiekował się firmową siecią. Kwestie wiążące się z użytkowaniem serwerów, modemów i firewallów nie mogą być zlecane laikom. Elementarzem bezpieczeństwa sieci jest również zdobycie rekomendowanych aplikacji antywirusowych i kontrolujących ruch internetowy. Programy te trzeba często aktualizować – bez aktualnych baz wirusów są one bezużyteczne.

Komputer iBUYPOWER w obudowie Thermaltake Level 10
Żeby sprawdzić, czy firma jest gotowa na zapobieżenie atakom z internetu oraz czy pliki w wewnętrznej sieci są odpowiednio zabezpieczone, należy przeprowadzić test bezpieczeństwa IT. W tym celu trzeba opłacić specjalistyczną firmę, oferującą takie usługi. Audyt bezpieczeństwa sieci bazuje na całościowym sprawdzeniu sieci komputerowej i określeniu słabych punktów, które mogą zostać wykorzystane przez hakerów. Informatycy testują serwery, pojedyncze komputery i WiFi, przeprowadzając kontrolowaną ofensywę z internetu i od środka firmowej sieci. Ich zadaniem jest ocenić poziom bezpieczeństwa, tzn. czas, jaki potrzebny jest na obejście haseł i przedostanie się przez zaporę. Zazwyczaj po audycie składany jest szczegółowy raport, który trzeba dać firmowemu informatykowi, by naprawił wytknięte błędy.
Dodane przez: Eliza Misiecka
20-09-15 12:18:06