Menu strony
Gazeta.ie

Chroń Twoją firmę

Obecnie w większości przedsiębiorstw znajdują się sieci informatyczne, a bez wątpienia wszystkie mają dostęp do internetu. Połączenia sieciowe oferują niepoliczalne korzyści, w tej kwestii nie ma żadnych zastrzeżeń. Ale trzeba pamiętać, że niosą ze sobą także dużo zagrożeń. bezpieczeństwo sieci sporej liczbie właścicielom biznesów przysparza trosk. Jakie działania podjąć, by się ustrzec przed hakerami, robakami internetowymi i utratą plików?

Bezpieczne zakupy przez internet
Kluczowe jest, by postarać się o zakontraktowanie specjalisty, który będzie opiekował się firmową siecią. Kwestie wiążące się z użytkowaniem serwerów, modemów i firewallów nie mogą być zlecane laikom. Elementarzem bezpieczeństwa sieci jest również zdobycie rekomendowanych aplikacji antywirusowych i kontrolujących ruch internetowy. Programy te trzeba często aktualizować – bez aktualnych baz wirusów są one bezużyteczne.

Komputer iBUYPOWER w obudowie Thermaltake Level 10
Żeby sprawdzić, czy firma jest gotowa na zapobieżenie atakom z internetu oraz czy pliki w wewnętrznej sieci (ciekawe propozycje) są odpowiednio zabezpieczone, należy przeprowadzić test bezpieczeństwa IT. W tym celu trzeba opłacić specjalistyczną firmę, oferującą takie usługi. Audyt bezpieczeństwa sieci bazuje na całościowym sprawdzeniu sieci komputerowej i określeniu słabych punktów, które mogą zostać wykorzystane przez hakerów. Informatycy testują serwery, pojedyncze komputery i WiFi, przeprowadzając kontrolowaną ofensywę z internetu i od środka firmowej sieci. Ich zadaniem jest ocenić poziom bezpieczeństwa, tzn. czas, jaki potrzebny jest na obejście haseł i przedostanie się przez zaporę. Zazwyczaj po audycie składany jest szczegółowy raport, który trzeba dać firmowemu informatykowi, by naprawił wytknięte błędy.
Dodane przez: Eliza Misiecka
18-08-20 07:11:02