Menu strony
Gazeta.ie

Pomoc przy budowie budowy

Decydując się na budowę domu, czy remont mieszkania należy podjąć pewne schematyczne kroki. W przypadku domu: wybór działki, określenie budżetu, wybór projektu domu, garaż, wiaty garażowe, materiały budowlane, itp. Remont mieszkania lub adaptacja poddasza to zdecydowanie mniejszy koszt.: projekt aranżacji, dobór materiałów budowlanych i wykończeniowych - bądź mebli i dodatków.

O ile dobór działki jest trochę skomplikowany, tak projekt domu można kupić przez internet. Np. na stronie pracowni projektowej Dobre Domy. Warto znać prawo budowlane i podstawowe parametry usytuowania budynku na działce. Czasem te zagadnienia są odgórnie sprecyzowane przez MPZP (Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego). Odgórne wytyczne na ogół determinują pewien rodzaj zabudowy dopuszczony na wyznaczonym przez plan terenie. Wzory pism z tematyki budownictwa usprawnią przejście przez ten proces. Szeroki wybór materiałów i technologii budowlanej oferuje Firma Xella Polska. Producent materiałów budowlanych SILKA i YTONG. Od niedawna a ofercie Ytong są bloczki przeznaczone do budowy ścian jednowarstwowych.

Warto mieć podstawową wiedzę budowlaną planując budowę domu. W zdobywaniu jej przychodzą serwisy budowlane, posiadające między innymi projekty domów. Jednym z ciekawszych o tej tematyce jest zostały uporządkowane według działów tematycznych. Są tu gotowe projekty domów opracowane przez fachowe biura architektoniczne. Baza zawiera między innymi projekt domu parterowego ,

projekty małych domów

Kolejne treści

Jak wyselekcjonować aparat fotograficzny? - Jaki wybrać? Na co kierować uwagę?

szczecin
Chociaż duża część osób robi już zdjęcia jedynie telefonem, aparaty fotograficzne cały czas cieszą się wziętością. Oferują więcej możliwości, wyższej jakości zdjęcia a także nie rozładowują się tak błyskawicznie jak dzisiejsze smartfony.


czy nowoczesne projekty domów. Każdy, kto szuka koncepcji na swój wyśniony projekt domu, wynajdzie coś dla siebie. W razie wyboru materiałów elewacyjnych można tu znaleźć współczynnik przenikania ciepła najbardziej znanych systemów budowlanych. Dowiesz się w jaki sposób robi się zbrojenie stropu, jak wybrać drewno na strop, a na koniec jak zrobić poprawnie ocieplenie stropu. Decydując o szerokościach przejść w elemencie nośnym dowiesz się jakiego rodzaju nadproża zastosować, aby konstrukcja domu na tym nie ucierpiała. W dziale instalacje dowiesz się w jaki sposób wybrać wodne ogrzewanie podłogowe według najprostszych parametrów przeliczeniowych. Rozdział materiałów budowlanych doradzi co wybrać jako izolację: wełna czy styropian ocieplanie od wewnątrz? Według pomocnych podpowiedzi sam zrobisz sufity podwieszane lub remont poddasza. W rozdziale maszyn i urządzeń znajdziesz niezawodne betoniarki, a porady „wokół domu” ułatwią dobrać rośliny na balkony drewniane, taras i do ogrodu.
18-07-12 10:37:03