Menu strony
Gazeta.ie

Zakup domeny internetowej. Wszystko co chciałabyś poczytać o domenach

Wielu ludzi ma już aktualnie za sobą tworzenie własnej strony internetowej. Witrynę taką tworzy się zwłaszcza w sytuacji prowadzenia własnego przedsiębiorstwa. W większych firmach zatrudnia się specjalne osoby lub zespoły ludzi, trudniące się tylko tworzeniem i zarządzaniem stroną WWW.
www
Obecność w sieci jest kwestią bardzo znaczącą, dlatego ważne jest, by witryna WWW prezentowała się jak najlepiej. Jest ona bowiem wizytówką firmy. Za to wizytówką witryny WWW jest jej domena. Tanie domeny to adresy internetowe pozwalające na odwiedzenie witryny. Ich wybór nie jest jednak tak łatwy jak się to może wydawać. Właściwie dopasowana domena to połowa sukcesu strony WWW.

Jakich elementów się wystrzegać

Można wyróżnić wiele rzeczy, których powinno się unikać podczas wybierania domeny dla witryny WWW. Przede wszystkim domena nie może być zbyt obszerna. Na dzień dzisiejszy za najważniejszą wartość uznaje się czas, zatem oszczędność czasu dla użytkownika sieci WWW jest często sprawą kluczową. Innymi słowy przeciętny internauta preferuje domeny krótkie, gdyż są znacznie łatwiejsze do zapamiętania, a ich pisanie zajmuje mniej czasu.

okablowanie sieciowe
Przed dokonaniem wyboru dobrze jest posłużyć się specjalnym narzędziem, czyli wyszukiwarki domen. Dzięki niej można uzyskać informacje, czy domena, która została wybrana, nie jest zajęta. W domenach internetowych można wykorzystywać liczby. Nie jest to jednak polecane ze względów praktycznych, gdyż użycie liczb podobnie jak zbyt długa domena czyni trudniejszym zapamiętanie adresu. Co najważniejsze jednak domena musi być związana z typem strony, albo typem oferowanych przez instytucję usług.

Właściwie wybrana domena

Kolejne treści

Prowadzisz sklep w Internecie? Nie zapomnij o pozycjonowaniu

sklep internetowy
Jeszcze kilkanaście lat temu globalna sieć komputerowa była czymś, co osiągalne było tylko i wyłącznie dla wąskiego grona odbiorców. Obecnie dostęp do Internetu ma tak naprawdę każdy Polak i to bez konieczności wychodzenia z domu. Czasy kawiarenek internetowych dawno odeszły w zapomnienie. Dzisiaj w sieci spędzamy mnóstwo czasu, robiąc nawet zakupy. Sklepy działające w Internecie to naprawdę rewelacyjny biznes, który pozwala bardzo dobrze zarobić.


Dobrze wybrana domena to taka, dzięki której wiele osób będzie korzystało z witryny internetowej. Przede wszystkim dobrze dopasowana domena nie zniechęca potencjalnych użytkowników długością czy poziomem skomplikowania. Działają profesjonalne bazy, w których wypisane są domeny wystawione na sprzedaż. Przy wybieraniu warto poszukać pomysłów w takiej miejscu. Wycena domeny przebiega w oparciu o różne czynniki. Należy pamiętać jednak, że najbardziej istotna jest w każdym przypadku wygoda odwiedzającego stronę.
18-06-22 14:42:03