Menu strony
Gazeta.ie

Postęp technologiczny, a wygląd i sposób użytkowania inwestycji

Edukacja ekologiczna buduje świadomość społeczeństwa, które przykłada coraz większą wagę do jakości produktów i technologii wdrażanych na rynek. Eko domy technologicznie mają niewiele wspólnego z domami prezentowanymi przez pracownie architektoniczne w katalogach projektowych. Podczas projektowania domu energooszczędnego, trzeba brać pod uwagę tradycyjne zasady projektowania, dzięki którym możliwe jest wykorzystanie naturalnych źródeł energii pochodzących z natury. Istotne są także instalacje i rodzaj materiałów budowlanych, które pozwalają na należyte przetworzenie i wykorzystanie skumulowanej energii.

Innowacyjność rozwiązań skłania do podkreślenia nietuzinkowości poprzez nadanie nietypowego wyglądu inwestycji.

Domy o nietypowych kształtach powstają na całym świecie. Niejednokrotnie stają się regionalnymi symbolami i atrakcjami turystycznymi. Zdarza się i tak, że inwestycja zostaje uznana za arcydzieło sztuki architektonicznej, które przekazuje ważne przesłanie.

Na całym świecie znane są: domy-sześciany Pieta Bloma, Zielona Cytadela Friedensreicha Hundertwassera w Magdebudgu, chodzący dom, Krzywy Domek w Sopocie, Dom na dachu w kaszubskim skansenie, Szklany dom na wodzie Marcina Panpucha, czy Dom w kształcie buta we Włoszech.

Edukacja ekologiczna i prozdrowotny tryb życia objęła już wiele dziedzin. O zdrowie swoich obywateli drżą nawet przywódcy państw na całym świecie. 15 listopada Polska dołączyła do państw chroniących obywateli przed dyment tytoniowym, wprowadzając ustawę zakazującą palenia w miejscach publicznych.

Kolejne treści

Etykiety na każdą okazję

etykiety samoprzylepne
Jeśli posiadamy niewielki sklepik lub paramy się sprzedawaniem przez internet na niedużą skalę, poświęcić chwilę na etykiety wysyłanych towarów. Nie powinny to być tylko zwykłe kawałki papieru przywiązane do kartonika, przekazujące tylko podstawowe wiadomości o przedmiocie. Etykietki mogą być doskonałą wizytówką i formą promocji naszego sklepu.


Zakaz palenia tytoniu popiera większość ankietowanych w sondażach. Jednak wielu właścicieli obawia się znacznej utraty klientów. W Nowym Jorku, wbrew obawom, zakaz palenia papierosów spowodował wzrost zysku prawie o 9%. Stowarzyszenie MANKO ("Lokal bez papierosa") dba o właściwą interpretację przepisu przez właścicieli lokali. Niesubordynacja będzie surowo karana. Właściciel, który nie wprowadzi zakazu zapłaci 2000 zł, a palacz przyłapany na gorącym uczynku, w miejscu obowiązywania zakazu, otrzyma mandat w wysokości 500 zł. Właścicieli lokali, w których palono, czekają spore wydatki na odświeżenie wyposażenia. Meble (zarówno tapicerowane, jak i drewniane), zasłony i ściany są przesiąknięte dymem, przez co ich zapach jest nieprzyjemny, kwaśny i stęchły. Ponadto właściciele, którzy urządzą palarnie, będą musieli zainwestować w w wentylatory i wyciągi. W przypadku palarni każda z tych metod może nie być 100% skuteczna i może wymagać wsparcia dodatkowych urządzeń wentylacyjnych. Dla większości właścicieli tego rodzaju remont jest nieopłacalny. Stąd tyle zakazów palenia w lokalach i dostepność popielniczek jedynie na zewnątrz.
05-06-15 00:00:00