Menu strony
Gazeta.ie

Postęp technologiczny, a wygląd i sposób użytkowania inwestycji

Edukacja ekologiczna buduje świadomość społeczeństwa, które przykłada coraz większą wagę do jakości produktów i technologii wdrażanych na rynek. Eko domy technologicznie mają niewiele wspólnego z domami prezentowanymi przez pracownie architektoniczne w katalogach projektowych. Podczas projektowania domu energooszczędnego, trzeba brać pod uwagę tradycyjne zasady projektowania, dzięki którym możliwe jest wykorzystanie naturalnych źródeł energii pochodzących z natury. Istotne są także instalacje i rodzaj materiałów budowlanych, które pozwalają na należyte przetworzenie i wykorzystanie skumulowanej energii.

Innowacyjność rozwiązań skłania do podkreślenia nietuzinkowości poprzez nadanie nietypowego wyglądu inwestycji.

Domy o nietypowych kształtach powstają na całym świecie. Niejednokrotnie stają się regionalnymi symbolami i atrakcjami turystycznymi. Zdarza się i tak, że inwestycja zostaje uznana za arcydzieło sztuki architektonicznej, które przekazuje ważne przesłanie.

Na całym świecie znane są: domy-sześciany Pieta Bloma, Zielona Cytadela Friedensreicha Hundertwassera w Magdebudgu, chodzący dom, Krzywy Domek w Sopocie, Dom na dachu w kaszubskim skansenie, Szklany dom na wodzie Marcina Panpucha, czy Dom w kształcie buta we Włoszech.

Edukacja ekologiczna i prozdrowotny tryb życia objęła już wiele dziedzin. O zdrowie swoich obywateli drżą nawet przywódcy państw na całym świecie. 15 listopada Polska dołączyła do państw chroniących obywateli przed dyment tytoniowym, wprowadzając ustawę zakazującą palenia w miejscach publicznych.

Kolejne treści

Marketing internetowy - jak go wykorzystywać?

strona internetowa
Rozwój Internetu cały czas kreują nowatorskie trendy e-marketingowe. Nie starczy już wyłącznie zwykła reklama skromnie wbudowana w treść.


Dzisiaj liczą się oryginalne podejścia na długo zapadające w pamięć adresatom.


Zakaz palenia tytoniu popiera większość ankietowanych w sondażach. Jednak wielu właścicieli obawia się znacznej utraty klientów. W Nowym Jorku, wbrew obawom, zakaz palenia papierosów spowodował wzrost zysku prawie o 9%. Stowarzyszenie MANKO ("Lokal bez papierosa") dba o właściwą interpretację przepisu przez właścicieli lokali. Niesubordynacja będzie surowo karana. Właściciel, który nie wprowadzi zakazu zapłaci 2000 zł, a palacz przyłapany na gorącym uczynku, w miejscu obowiązywania zakazu, otrzyma mandat w wysokości 500 zł. Właścicieli lokali, w których palono, czekają spore wydatki na odświeżenie wyposażenia. Meble (zarówno tapicerowane, jak i drewniane), zasłony i ściany są przesiąknięte dymem, przez co ich zapach jest nieprzyjemny, kwaśny i stęchły. Ponadto właściciele, którzy urządzą palarnie, będą musieli zainwestować w w wentylatory i wyciągi. W przypadku palarni każda z tych metod może nie być 100% skuteczna i może wymagać wsparcia dodatkowych urządzeń wentylacyjnych. Dla większości właścicieli tego rodzaju remont jest nieopłacalny. Stąd tyle zakazów palenia w lokalach i dostepność popielniczek jedynie na zewnątrz.
18-07-12 10:37:03