Menu strony
Gazeta.ie

Idea Crowdfundingu

Crowdfunding, inaczej finansowanie społecznościowe to proces, który przeprowadza się za pośrednictwem Internetu. Polega na dobrowolnym dofinansowywaniu rozmaitych przedsięwzięć. Jednym z najważniejszych warunków crowdfundingu jest to, że nie występują żadne ograniczenia co do wpłacanych kwot, a więc każda, nawet najmniejsza suma się liczy. Biorąc pod uwagę liczbę członków społeczności internetowej jest duża możlisoć, że nawet przy najmniejszych sumach wpłat zbiórka zakończy się powodzeniem.

pomysł
Crowdfunding najczęściej przebiega na specjalnie do tego przeznaczonych portalach . Pierwszym z nich był amerykański portal Kickstarter, który także obecnie jest jednym z najbardziej popularnych w skali świata. Z czasem zaczęły powstawać inne tego typu witryny, część z nich wyspecjalizowana w określonych dziedzinach.

Nie czekaj - kliknij stronę (https://firetms.com/pl/blog/nowosci-firetms-3/) i raduj się stworzonymi tam nowymi artykułami. Z pewnością pogłębią one Twą znajomość rzeczy na ów temat.

Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „finansowanie społecznościowe” można wyszukać najpopularniejsze serwisy internetowe, umożliwiające takie przedsięwzięcia.

Co można wspierać?
Z wykorzystaniem crowdfundingu można wspierać najróżniejsze projekty. Najczęściej się przewijające to te, które związane są z muzyką. Często spotyka się przykładowo prośby o pomoc w wydaniu pierwszego lub kolejnego albumu danego zespołu. W przypadku kolejnego albumu najczęściej jest prościej.

Zaintrygował Cię ten post? Więc kliknij w link do serwisu producent kabli i przewodów elektrycznych i rozkoszuj się następnymi faktami. W razie jakichkolwiek wątpliwości - zwróć się do nas.

Jeżeli zespół ma już swoją publiczność, wspomoże ona proces wydawania wydawnictwa. W przypadku debiutów sporo zależy od tego, czy muzyka przypadniedo gustu użytkownikom serwisu. Oprócz muzyki crowdfunding obejmuje także projekty wiążące się z podróżami, filmem i wieloma innymi dziedzinami.

Crowdfunding w Polsce
Serwisy do finansowania społecznościowego od pewnego czasu są chętnie używane również w kraju. Polacy są obecni na platformach międzynarodowych, jak również zakładają własne strony. Tych rodzimych stron jest coraz więcej. Do najpopularniejszych z nich należy Wspieram.to, gdzie największa suma wpłat na pojedynczy projekt sięgała stu tysięcy złotych. Tak samo jak na międzynarodowych stronach, także na polskich promuje się dużo zespołów muzycznych i artystów. Niektóre strony oferują rozmaite korzyści w zamian za dokonanie wpłaty, na przykład w przypadku zespołu będą to gadżety z podpisami członków czy bilety na koncert po okazyjnych cenach.
19-04-06 07:21:03