Menu strony
Gazeta.ie

Wszystko co mógłbyś wiedzieć o wagosuszarkach

Istnieje szereg miejsc, w których weryfikuje się masę komponentu przed rozpoczęciem procesu osuszania oraz po. Niegdyś radzono sobie z tym kłopotem w sposób opisany poniżej: dokonywano pomiaru wagi materiału, następnie suszono go przez parę godzin, po czym ważono ponownie. Postępowano tak, aby sprawdzić jego wilgotność. Ale tego typu metoda była nieco zawodna. Zdarzają się czasem okoliczności, w których czas jest bardzo ważny, a parę godzin klasycznego suszenia komponentu nie działało na korzyść prowadzonych działań. Z pomocą przyszła wagosuszarka.


wagosuszarka

Zbudowane jest ono ze swoistych dwóch części. Pierwsza z nich to wyświetlacz i pozostałe elementy klasycznej wagi, powiadamiające laboranta o pracy wykonywanej przez wagosuszarkę. Druga natomiast to komora suszenia. Mieści się w miejscu szalki, ponad wyświetlaczem. W niej umieszcza się badane surowce. Przy pomocy tego narzędzia, z wykorzystaniem procesu termograwimetrii (niedobór wagi materiału podczas ogrzewania go), sprawdzana jest różnica między ważonymi próbkami przed analizą i po niej. Świadczy to o klasie komponentu, a jest konieczne w każdym miejscu, gdzie taka informacja może być istotna np. przemysł
.
Sklep internetowy ma ofertę zawierającą tego typu urządzenia, produkowane przez znanych europejskich producentów. Charakteryzują się one solidnym wykonaniem oraz dużą precyzją w robionych na nich badaniach. Ponadto w ofercie jest się przydatna termiczna drukarka do wagi (więcej na ).

Na specjalną uwagę zasługują wagosuszarki firmy KERN. We wspomnianym sklepie stanowią one czołową cześć asortymentu z tego zakresu. Różnią się one głównie zakresem temperatur, w jakich należy dokonywać pomiarów. Powszechnie, maksimum takich temperatur wynosi 160 stopni Celsjusza. Jednak firma KERN proponuje dwa urządzenia z możliwością badań w wyższej temperaturze: wagosuszarka DBS 60-3 umożliwia pomiar w temperaturze 200 stopni, a wagosuszarka MRS 120-3 aż 230 stopni. Z tego powodu są one tak mocno sugerowane klientom.

Dodatkowo, internetowy sklep proponuje także te sprzęty zrobione przez inne firmy, jak choćby OHASU. Ten produkt ma charakterystyczny i bardzo nowoczesny wygląd. Poza tym jest bardzo wygodny w obsłudze. Dodatkowo w asortymencie znajdują się też wagosuszarki firm RADWAG, AXIS oraz SHIMATZU.
Treści źródłowe: Wagi-elektroniczne.pl
22-11-21 07:01:01