Menu strony
Gazeta.ie

Urządzenie mieszkania – radość i kompromisy

Urządzanie mieszkania to z jednej strony spora przyjemność, lecz z drugiej – także spory stres. Trzeba zastanowić się, w jakim stylu urządzimy nasze wymarzone gniazdko, ustalić z reszta domowników kolorystykę, dodatki, a przy tym jednocześnie zmieścić się w kosztorysie.
Krótko mówiąc – jest to konkretne wyzwanie. Jednakże jeżeli dobrniemy już do tego etapu – na pewno z nim sobie poradzimy. W końcu po wielu remontach, malowaniu, technicznych pracach – dekorowanie oraz nadawanie wnętrzom smaku, przeglądanie czasopism tematycznych, czy zdjęć, na których są przedstawione nowoczesne kuchnie, to prawdziwa radość.


nowoczesne kuchnie


Wybranie kolorystyki, dodatków to zajęcie, przy którym wyzwolić można swoją inwencję twórczą, wykażemy się fantazją, a ponadto dobrym gustem. Jednakże nie powinniśmy przy tym popadać w nadmierny egocentryzm. Pamiętajmy, iż inni domownicy również chcą mieć cos do powiedzenia. To, że nam podobają się fototapety do kuchni nie oznacza, że musimy od razu biec do sklepu i je zakupić. Najpierw wysłuchajmy opinii współmałżonków, dzieci. W końcu urządzanie mieszkania powinno być dla nas przyjemnością, a nie przyczyną awantur. To normalne, iż różnimy się, mamy różne gusta. Jedni wybiorą nowoczesne kuchnie, a inni bardziej tradycyjne, przytulne. Na przykład nasz mąż może preferować kuchnię, która będzie mu przypominała tą z domu rodzinnego – ciepłą, miłą, niemającą nic wspólnego z najnowszymi trendami.


Warto być więc empatycznym i godzić się na mało znaczące ustępstwa. Możemy się na przykład umówić, że skoro my mamy wybrać wystrój danego pomieszczenia, to w zamian nie będziemy ingerować w wystrój innych. Domownicy zgodzą się na nasze wymarzone fototapety do kuchni, a my na nielubiany kolor ścian w innym pokoju i wykładziny zamiast pięknego dywanu. Pozwólmy ponadto dzieciom na wyrażenie swojej opinii. Może nie pytajmy ich o pogląd na nowoczesne kuchnie, ale niech mają prawo głosu przynajmniej w kwestii swojego własnego pokoju. W końcu także dzieci chcą się dobrze czuć w otoczeniu, w którym przebywają, wyrażać poprzez nie osobowość, gusta.
Niech poczują się ważne, docenione oraz słuchane, a potem na 100% odwdzięczą nam się za to – przykładowo chętnie pomagając sprzątając.
18-01-18 10:04:02