Menu strony
Gazeta.ie

Google Search Console - czyli, platforma przeznaczona dla administratorów stronek w sieci internetowej

Czym bywa Google Search Console oraz na jakiego typu zasadzie działa? Jak przezywał się on poprzednio? Jakie ma w posiadaniu najistotniejsze narzędzia? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo nie posiadając żadnego problemu znajdziesz w środku naszego pisanego dzisiaj - dopiero co wydzierganego - tekściku!
Wrocław


osiedle


Na pytanie: Czym jest Google Search Console oraz na jakiego typu zasadzie oddziałuje? - odpowiedź jest dosyć prosta, chociaż niezbyt znana najbardziej często dla tych, którzy nie interesują się działaniem sieci oraz jej składników. Google search console (dawniej przezywany Google Webmaster Tools czyli najzwyczajniej w świecie Google narzędzia przeznaczone dla webmasterów), jest platformą internetową, dzięki której to mamy możność po sprawdzać status indeksowania witryny przez wspaniale naszym osobom znaną wyszukiwarkę Google, a także zoptymalizować widoczność owej stronki.
Wspomniany Google Search Console posiada różnego rodzaju pomocne narzędzia, wewnątrz tego najważniejsze: wysłanie i sprawdzenie statusu mapki wspomnianej witrynki, przeglądanie statystyk indeksowania stronki poprzez wspomniane roboty Google, przeanalizowanie zawartych w środku i zawartych na zewnątrz linków do strony, czy też posiadanie listy wadliwych linków na stronie, a także analizowanie widoczności strony w wynikach normalnej wyszukiwarki Google, patrząc na słowa kluczowe, nie wspominając już o nastawieniu preferowanej domeny i dostawanie powiadomień od samego Google na temat wirusów, a także kar za nieuczciwe pozycjonowanie i tak dalej. Dobrze jest wspomnieć, iż wspomniany program jest bezpłatny oraz jest ściśle związany z działem SEO.
18-01-17 15:01:04