Menu strony
Gazeta.ie

Jaki kolor ścian dobrać, by aranżacja salonu sprzyjała odpoczynkowi

Każdy z nas marzy o tym, by jego salon był cichy a także harmonijny. W powyższym celu ważny jest wybór jak też umiejętne kojarzenie odcieni w salonie. Jaki odcień ścian w salonie będzie sprzyjał wypoczynkowi? Czy białe ściany sprawdzą się w salonie? Doradzamy, jak urządzić salon, aby czuć się w nim komfortowo.
medium


Każdy marzy o tym, aby jego dom był spokojny a także harmonijny. Chcemy, żeby stanowił kokon oddzielający nas od świata zewnętrznego, przez który przepuszczane są jedynie niektóre bodźce. Kluczem do takowej idei jest wyczucie smaku i stylu oraz ufność do samego siebie. Miejscem wspólnym w każdym mieszkaniu, gdzie spędzamy czas wespół z rodziną oraz przyjaciółmi, jest pokój dzienny. Z tej przyczyny ważne, żeby wszyscy poczuli się w nim dobrze. Jedną z pierwszych decyzji, jaką podejmujemy, urządzając to pomieszczenie, jest ta, jaki odcień ścian dobrać.


Specjaliści nie zachęcają jednakże do nadmiernego eksperymentowania z kolorem Wnętrza w pokoju dziennym. Nie ma jednoznacznych reguł, które definiowałyby, jaka kolorystyka dobrze się tam sprawdzi. Dobór odcieni powinien zależeć od upodobań jak też charakteru posiadacza mieszkania. Podczas doboru kolorów dobrze natomiast brać pod uwagę parę podstawowych sugestii. Jeśli chcemy, by wnętrze zapewniało domownikom poczucie bezpieczeństwa i harmonii, warto zdecydować się na wariant jednobarwny, w którym ściany jak też dodatki będą w różnych odcieniach jednego, stonowanego koloru. To rozwiązanie dla osób, które nie lubią eksperymentować. Stonowane barwy godzą wiele gustów. Modne kolory ścian to paleta ciepłych odcieni inspirowanych kolorami natury: beże, bladożółty, subtelne odcienie żółtego, rozbielone szarości. Barwy te dodatnio wpływają na nasz nastrój jak też sprzyjają odpoczynkowi. W ich otoczeniu z przyjemnością spędzamy wiele godzin z dobrą książką, bądź na rozmowach z krewnymi.


Przytulny pokój dzienny powinien się kojarzyć z ciepłem. Mogą ogrzać go nie tylko energetyczne kolory, takie jak żółty albo pomarańczowy, ale także brązowy oraz złoto, a nawet zielony czy granat.
Możemy wszystkie ściany w salonie pomalować na jeden odcień bądź zdecydować się na kojarzenie kolorów podobnych lub odcieni. Modnym podejściem jest pokrywanie 3 ścian we wnętrzu farbą o neutralnej barwie, natomiast czwartej w zdecydowanym odcieniu.
18-01-18 09:47:54