Menu strony
Gazeta.ie

Projektujemy pomieszczenia domu - jakie są różnice w kuchni, salonie oraz łazience?

Odpowiednie zaprojektowanie kuchni, łazienki, czy salonu nie jest najłatwiejszym zadaniem, w szczególności kiedy nie mamy w tym doświadczenia, a także bazujemy jedynie na lekturze artykułów w sieci czy pism poświęconych temu tematowi.
przedstawiciel handlowy


Inna specyfika towarzyszy pokoikowi, gdzie wychowywać się będzie mała pociecha. Dla poczucia bezpieczeństwa dziecka warto zainwestować w bezpieczne łóżko ze szczeblami, zagłówek. Bajkowa lub obITa w delikatne odcienie kolorów fototapeta będzie dla dziecka bezpieczna. I to na parę lat. Takiego poczucia wymaga zarówno niemowlak jak i czterolatek, który wybiera się do przedszkola. Wiedząc w głębokiej podświadomości, że wraca od zawsze do krainy szczęśliwości, pełnej zabawek, ciepła rodziny, i kojących barw będzie czuł się lepiej.


Kreacja salonu to pole do popisu dla nas samych. Wielkość miejsca, styli dekoracji czy układ meblościanki i łóżka – tutaj najwięcej zależy od naszej wizji. Większy metraż reprezentacyjnego pokoju daje większą możliwość ewolucji oraz konfiguracji.


agencja interaktywna


Estetyka i praktyka - projekt łazienki


Projekt łazienki musi łączyć elementy estetyczno-dekoracyjne z funkcjonalnymi. Obecnie kabiny prysznicowe w coraz większym stopniu wypierają wanny, do tego dochodzi montaż grzejników i - w kontrze do generowanego przez nie i termy ciepła - klimatyzacji. Łazienka to nie tylko dobranie kolorystyczne w postaci kafelków, terakoty i glazury; to kombinowanie nad ustawieniem najpotrzebniejszych sprzętów na stosunkowo małej przestrzeni. Wyjątek będą stanowiły łazienki w domach jednorodzinnych, tam najczęściej nie ma problemu małej przestrzeni łazienkowej, z którą zmagają się mieszkańcy kamienic oraz bloków w miastach.


Kuchnia - nade wszystko funkcjonalność


Typowa kuchnia wyglądać powinna nade wszystko funkcjonalnie i praktycznie, zwłaszcza dla gospodarza albo gospodyni. Ułożenie szafek, sprzętów AGD i kredensu na wysokości rąk to ważna sprawa, którą warto poprzeć atrakcyjnym designem.
Jeśli kuchnia spełniać ma rolę dodatkową – pomieszczenia, gdzie czasem przyjmujemy gości - warto dołożyć trochę funduszy na jej wygląd. Kafelki, stylowa fototapeta, nowoczesny robot kuchenny, ale i porcja kwiatów i innego rodzaju ozdób - to wszystko zachęci naszych wizytatorów do posiedzenia w kuchni na dłużej.
18-01-18 12:07:00