Menu strony
Gazeta.ie

W jaki sposób reklamować swój serwis w internetowej sieci czyli wszystko o algorytmach stosowanych przez wyszukiwarki

Obecnie mało kto może sobie wyobrazić używanie internetu bez wyszukiwarki. W niej ludzie wpisują wszystko to, co chcą znaleźć, i później sprawdzają uzyskane rezultaty. Jednak niewiele osób wie, jak dokładnie wyszukiwarka będzie wybierać wśród milionów stron te najlepsze i najbardziej odpowiadające intencjom szukającego. A jest się nad czym zastanawiać, bo algorytmy Google poszukujące odpowiednich do zapytania stron są naprawdę niezwykle zaawansowane i uwzględniają dziesiątki różnych parametrów.

Algorytm Panda i Pingwin, pozycjonowanie
Jak na razie najpopularniejszą wyszukiwarką internetową na świecie stało się Google, i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższych latach miało się coś zmienić. Z tej wyszukiwarki codziennie korzystają setki milionów ludzi, a sama firma dokłada wszelakich starań, aby prezentowane wyniki były jak najlepsze, a szukający otrzymywali przydatne dla nich linki.

W listę wyników wyszukiwania często mogą się włączać pozycjonerzy, jacy za pomocą specjalistycznych technik próbują polepszyć pozycje pewnych serwisów na liście wyników, bo od tego znacznie będzie zależeć liczba odwiedzających serwis klientów.

Kolejne treści

W jaki sposób tworzy się pozycjonowanie?

strona internetowa
Wypromowanie marki w internecie ma duże znaczenie. Prowadzone z zaangażowaniem przez ekspertów działania reklamowe mają mają na celu sprawienie, by dane o produktach i usługach wskazanej firmy dotarły do szerokiego grona odbiorców. Miarodajne rezultaty, jakie daje efektywne pozycjonowanie, dają się zweryfikować z zastosowaniem nowoczesnych technik i oprogramować. Na wykresach dokładnie widać odesłania, a w dodatku zaznaczone jest państwo, skąd trafił na dany portal internauta.


Google bez przerwy dąży do tego, żeby w pierwszej kolejności pokazywać strony wartościowe, takie, które coś dadzą szukającemu. Dlatego też od jakiegoś czasu podjęła walkę z internetowym spamem. Obecnie funkcjonujące algorytmy Google bardzo dobrze sobie radzą z odsiewaniem tego typu witryn. Serwisy z niedużą ilością treści, ze ściągniętymi opisami czy nadmierną liczbą reklam są przesuwane na dalsze pozycje, a czasami wręcz eliminowane z wyników. Za ro wartościowe strony, wykonane głównie dla ludzi, a nie dla pozycjonerskich robotów pną się do góry i znajdują się wysoko na liście wyników. To między innymi ma za zadanie jeden z głównych algorytmów Google, znany potocznie jako Panda. Działa on już od kilku lat, cały czas jest poprawiany i ulepszany, a jego główną rolą jest właśnie odpowiednio dobre pokazywanie wartościowych stron, których zawartość może być przydatna dla odbiorców.
18-01-18 12:07:08