Menu strony
Gazeta.ie

Krótka charakterystyka różnorodnych narzędzi, które są przydatne przy analizowaniu działania internetowych serwisów.

Obecnie coraz więcej firm funkcjonuje w sieci internetowej, tak naprawdę coraz trudniej znaleźć obszary, w jakich będzie to jeszcze niezbędne. Nawet niewielka, prosta wizytówka pomaga w tym, żeby klienci mogli się dowiedzieć o oferowanych usługach, godzinach otwarcia czy lokalizacji.
A przecież możliwości, jakie daje internet jest znacznie więcej, bowiem otworzyć można naprawdę dochodowe biznesy istniejąc jedynie w sieci. Doskonale świadczy o tym przykładowo liczba sklepów internetowych, jakie aktualnie działają.

Jeżeli żywo pasjonuje Cię prezentowana w tym artykule sprawa, to poza tym zobacz ofertę na stronie (https://www.securityservice.pl/pl/). Z pewnością odnajdziesz w niej coś ciekawego dla siebie.

Już w chwili obecnej jest ich kilkanaście tysięcy, a ich liczba bez przerwy wzrasta. Bardzo dynamicznie rośnie także rynek internetowego marketingu i analiz, obecnie firmy coraz częściej decydują się na korzystanie z nowoczesnych narzędzi, żeby zwiększyć ilość klientów. Jeszcze do niedawna wystarczyło poumieszczać się w katalogach i zlecić pozycjonowanie, żeby mieć dużą ilość klientów - . Obecnie przede wszystkim to już nie wystarczy, ponieważ trzeba również zadbać o to, żeby nawigacja w serwisie była wygodna i przejrzysta, a strona bardzo przyjazna dla użytkowników. Niezwykle przydatne są przy tym najróżniejsze analitycznych narzędzi, które można zainstalować na swojej stronie. Zbierają one bardzo dużą ilość informacji, które można później analizować w różny sposób i na ich podstawie wyciągać odpowiednie wnioski.
użytkownicy-obrazek
Jedną z podstawowych informacji, jaką chce się uzyskać prowadząc internetowy serwis, są unikalni użytkownicy. To właśnie ich liczba świadczy o tym, jak często strona jest odwiedzana, a analizując ich ilość w danym przedziale czasu można sprawdzić, czy prowadzone działania dają właściwe rezultaty. Jednak sami unikalni użytkownicy jeszcze nie świadczą o tym, że ma się sukces. Sporo porali ma duża liczbę gości, ale internauci wchodzą tam tylko na chwilę, a potem wychodzą z serwisu bez dłuższego przebywania na nim.


Kolejne treści

Magiczna serwerownia

Thomas-it
Serwerownia to dziwne miejsce okrytetajemniczą legendą. Tylko kilka osób widziało ją w środku, a jedynie niektórzy wyszli z niej bez szwanku. Miejsce, do którego wchodzą tylko informatycy ciągle nęci szukających przygód. A może to zagadkowe brzęczenie wpływa na nich magicznie.
Dlatego też powinno się analizować wszelkie ruchy podejmowane przez użytkowników, przez co dowiedzieć się można naprawdę interesujących rzeczy - Artefakt podniesienie konwersji. Dokładniejsza analiza takich zachowań pozwala na przykład na przebudowanie układu i struktury serwisu w taki sposób, aby użytkownicy mogli w nim pozostać trochę dłużej. A ten czas przekłada się na to, że mogą zrobić więcej zakupów albo oglądną większą liczbę reklam. Bardzo dobrze do tego typu analiz nadają się na przykład narzędzia (zobacz festool elektronarzędzia) Google, które dają doświadczonym analitykom bardzo cenne informacje. Na przykład konwersja analytics pozwala na dokładne śledzenie wyświetlanych stron, powiązań między nimi i ścieżek, jakimi poruszają się internauci, żeby dotrzeć do interesujących ich wiadomości.
21-10-21 08:11:02