Menu strony
Gazeta.ie

Domena internetowa - czym jest, jak wiele kosztuje i gdzie wolno ją nabyć?

Planując założenie strony www lub firmy w Internecie niezbędne jest posiadanie domeny internetowej. Domena internetowa to nazwa, pod jaką znajduje się Twoja strona internetowa, przykładowo Jeśli poprawnie napiszesz do wyszukiwarki internetowej nazwę domeny oraz naciśniesz Enter, otworzy się strona, jaką reprezentuje właśnie ta domena. Domeny definiują także adres poczty elektronicznej, przykładowo Posiadanie domeny jest potrzebne, jeśli chcemy kwitnąć w Necie.


korzystanie z internetu
Wyróżniamy parę rodzajów domen, jakie mogą posiadać rozmaite końcówki. Teraz wyróżniamy takie końcówki jak pl., com., eu., a także końcówki nietypowe. Końcówki domen dzielą się na końcówki ogólnoświatowe, to znaczy międzynarodowe, polskie oraz funkcjonalne. Koszt domeny może być różny, dużo zależy od tego, którą końcówkę wybierzemy, i także z jakiej oferty skorzystamy. Firmy zajmujące się sprzedażą domen posiadają zróżnicowaną ofertę, poniektóre ceny mogą być wyższe, inne zaś niższe oraz bardziej atrakcyjne.

Pragnąc zakupić domeny, powinno poznać się chociaż z czterema - pięcioma ofertami rozmaitych firm. Mnóstwo firm proponuje mniejsze opłaty na pierwszy rok użytkowania domeny, ponieważ warto pamiętać, że domeny trzeba regularnie, co roku przedłużać. Domeny krajowe kosztują mniej więcej 100 złotych na rok, natomiast domeny globalne - blisko 50 złotych na rok.


Wybierając domenę, pożądane byłoby wyłonić fachowego i zaufanego rejestratora, który do globalnej bazy wprowadzi nas jako właściciela, natomiast nie siebie. Zakładając stronę internetową, powinnyśmy również pomnieć, że do jej działania nieodzowny jest serwer hostingowy.

Ten tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis damskie zegarki timex, a znajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie danych, które też będą ciekawe.

Niektóre firmy oferują serwer hostingowy z darmową domeną, która znajduje się już w cenie oferty. Warto poznać się z takimi propozycjami. Od momentu połączenia domeny z hostingiem, zacznie ona wyświetlać się w Necie w ciągu 48 godzin.
20-06-18 08:15:04