Menu strony
Gazeta.ie

Budowa domu

Budowanie domu to prawdziwe wyzwanie. Wie o tym każdy, kto odbył zabójczą przeprawę przez kupno działki, formalności, projekty domów i wybór tego upragnionego lub jego współtworzenie i brodzenie w budowlanym błotku. Nic tak nie wynagradza poniesionych trudów jak widok postępów w budowie.

Istotne aby nie wnosić istotnych zmian w projekt budowlany podczas budowy. Wiąże się to z następną porcją formalności i decyzji, która może być odmowna np. poprzez wzgląd na warunki zabudowy. Dlatego ważna jest konsekwencja postępowania zgodnie z założeniami projektowymi. Więcej wskazówek a także porad przeczytasz na portalu budowlanym Projektoskop. Znajdują się tu gotowe projekty domów sporządzone przez zawodowe biura projektowe. Baza zawiera przykładowo projekty domów parterowych,

projekty małych domów jednorodzinnych czy też projekty domów nowoczesnych. Każdy, kto szuka koncepcji na swój wyśniony projekt domu, natknie się na coś dla siebie.

Gotowe opracowania oferowane przez biura projektowe nie są wersjami ostatecznymi. Każdą z nich można edytować i dopasować do wymagań klienta. Pośród istotnych kwestii w fazie projektowej niewątpliwie jest piwnica. Osobliwy twór pośród pomieszczeń pomocniczych. Potrzebna czy nie? Piwnica może posiadać dużo przeznaczeń. Przy spełnieniu niektórych warunków może służyć jako kolejne pokój przeznaczone na stały pobyt mieszkańców. Typową przyczyną rezygnacji są powody finansowe, niekiedy niechęć posiadania tej dodatkowej przestrzeni o różnorodnym przeznaczeniu.

Kolejne treści

Jeżeli nabyliśmy własny dom to z pewnością przyda nam się fachowe projektowanie wnętrz

przykładowa strona internetowa
Bez wątpienia na obecną chwilę jeszcze więcej osób fantazjuje o swoim prywatnym lokum w jakim będą mogli spędzać czas i wypoczywać po niezmiernie męczącym i ciężkim dniu w robocie.


Kiedy budowa piwnicy ma sens? - w momencie gdy nasza ziemia jest niewielka, że nie ma przestrzeni na pomieszczenia gospodarcze; - jeśli rozmiar terenu zmusza nas do zrobienia domu o niewielkiej powierzchni, i musimy go rozbudowywać w górę (wtedy w piwnicy pomieścimy kotłownie, narzędzia ogrodnicze i sprzęt sportowy, suszarnie, pralnie czy spiżarnie); - kiedy chcemy mieć obszerny garaż, a żałujemy nam wartościowego miejsca na obszarze działki, w tym wypadku jednak należy pamiętać, aby kąt podjazdu nie był zbyt duży (w zimie możemy mieć problem z wyjechaniem z garażu); - przede wszystkim wtedy, kiedy poziom wód gruntowych jest nie za wysoki.

W fazie projektowej musimy być także uważni co do metody ogrzewania domu i przyłączy. Średni koszt wykonania instalacji (rozumianej jako podłączenie: ciepłej i zimnej wody, instalacje centralnego ogrzewania, instalacje odpływowe i kanalizacyjne, instalacje elektryczne, spalinowe, wentylacyjne, gazowe, odgromowe czy instalacje centralnego odkurzania) w standardowym domu jednorodzinnym szacuje się na 10-20% całości nakładu. Teraźniejsza moda wskazuje na użycie naturalnych źródeł energii. W Polsce średnie nasłonecznienie to około 1600 godzin (ok. 200 dni). W pozostałym czasie można mieć inne źródło ciepła, typu kolektory słoneczne, dlatego ich instalacja często jest w w zestawie ze standardowym systemem C.O.

Następnym problemowym zagadnieniem podczas przygotowywania planu jest garderoba. Przy funkcjonalnym rozplanowaniu pomieszczeń, można ją urządzić w każdej sypialni. Pomieszczenie winno mieć minimum 8 m2. Niemal każda kobieta marzy o pięknej przestrzennej garderobie z z dużą ilością półek, wieszaków, szuflad i miejscem na 100 par butów. Jeżeli budowa domu jest spełnieniem marzeń, dlaczego przy okazji nie spełnić ich jak najwięcej.
18-07-12 08:55:02