Menu strony
Gazeta.ie

Czym jest system load balancer na czym polega ta nowomodna technika?

Load balancer, to odmiennie równoważenie obciążenia, to znaczy adres IP w sieci, który rozdziela ruch między adresami indywidualnych usług. Tak więc mówiąc skrótowo, load balancer pozwala rozproszyć obciążenie między parę rozlicznych pecetów, dysków, połączeń sieciowych lub innych zasobów. Równoważenie obciążenia pozwala na lepszą, perfekcyjną i bezawaryjną pracę na N-aplikacjach, jakie znajdują się na bliźniaczych M-serwerach.

Serwerownia
Działa to na powiększenie niezawodności, wskutek tego load balancer to technika, jaka jest dzisiaj coraz częściej i coraz chętniej użytkowana na wielką skalę. Wdrożenie równoważenia obciążenia jest dziś niesłychanie rozległe, między innymi load balancer znajduje użycie wtenczas, gdy zapewniamy obsługę poszczególnej usługi przez wiele przeróżnych serwerów - load balancer - czyli równoważenie obciążenia.

Kolejne treści

Karta graficzna – jaką najlepiej wybrać w zależności od potrzeb

Karta graficzna ATI Sapphire X800Pro
W blaszanej obudowie komputera mieści się parę ważnych elementów. Jednym z nich jest karta graficzna, która generuje obraz na ekranie. Jako że dla wielu sklep komputerowy to pomieszczenie pełne niełatwych nazw, w tym artykule postaram się opisać, jak dobrać karty graficzne do określonych celów.


Systemy obciążenia są również stosowane na sporych sieciach IRC, modnych stronach WEB, serwerach DNS, NNTP i wielu innych. Ponadto load balancer doskonale sprawdza się również w obsłudze baz danych. To ledwie kilka zastosowań tego współczesnego, praktycznego systemu, niemniej jest on używany jeszcze w wielu innych sferach.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, sprawdź ten link - to bezsprzecznie świetne omówienie tego tematu. Obowiązkowo to przeczytaj!

Istnieje parę opcjonalnych procedur równoważenia obciążenia, takich jak round robin DNS bądź delegowanie DNS. Ta pierwsza procedura polega na związaniu wielu adresów internetowych z jedną, rzeczową domeną internetową. Technika ta przynosi ewentualność dostępu do wielu różnorodnych serwerów.

Druga metoda, to znaczy delegowanie DNS, to znacznie bardziej funkcjonalna technika równoważenia obciążenia, jaka polega na wysyłaniu danej strony internetowej jako subdomeny, jaka jest obsługiwana przez te same serwisy, które zajmują się obsługiwaniem samej witryny internetowej.

Fascynują Cię dane na prezentowany temat? To bardzo dobrze, ponieważ posiadamy oryginalny artykuł (http://www.houseofskills.pl/pl/107,europejski-fundusz-spoleczny.html), który ma wyłącznie informacje, których aktualnie wymagasz.

Zdołamy wyróżnić jeszcze kilka innych procedur równoważenia obciążenia, przykładowo Request Counting. Mamy więc aktualnie łatwy dostęp do różnych wydajnych rozwiązań technologicznych.
19-10-12 07:29:02