Menu strony
Gazeta.ie

Co musimy wiedzieć o domenach?

Oglądalność naszej witryny w siei zwykle jest uzależnione w ogromnym stopniu także od jej adresu. Jeśli jest łatwy do zapamiętania, powiązany z branżą w której działamy i dość krótki, mamy większe szanse, że potencjalny klient ją zapamięta, nawet gdy nie otrzymał naszej wizytówki. Mamy wiele opcji, bo sprzedaż domen internetowych to mocno rozwijający się rynek, szczególnie w naszej dekadzie.

często firmy wykorzystują darmowe domeny internetowe, dlatego, że nazwy firm zwykle są unikatowe. Oczywiście aby zarejestrować tę domenę należy tak czy owak zwrócić się do firmy oferującej sprzedaż domen internetowych i dokonać „zakupu”. Zwykle jest tak, że właściciele firm, lub pracownicy działu IT załatwiają to samodzielnie. Jeśli jednak nie wiemy co to jest hosting stron (zobacz pozycjonowanie stron Artefakt) www i w jaki sposób to wszystko działa, dobrze jest zlecić założenie i projekt witryny internetowej firmie, która się w tego typu usługach specjalizuje. Przy okazji tacy specjaliści na pewno nam doradzą w wyborze najlepszej opcji.

firma ta być może poleci nam umieszczenie strony na tak zwanej domenie generycznej. To po prostu adres internetowy zawierający słowa zwykle używane w języku. Przykładem domeny generycznej może być albo Takiego typu adres najczęściej zawiera nazwę produktu, usługi, grupy itp. Tego typu domeny czasem osiągają zawrotne ceny, możemy się o tym przekonać, kiedy popatrzymy na aukcje (zobacz portal zakupowy) domen. Bywają tak drogie, bo bazują na prostych skojarzeniach. Gdy chcemy kupić nowy akumulator do samochodu właściwie mimowolnie do głowy przychodzi nam, by wpisać adres

Kolejne treści

Interesujący rynek domen internetowych

Adres www to podstawa na naszej stronie
Liczba odsłon naszej strony w internecie zazwyczaj jest uzależnione w dużym stopniu też od jej adresu. Jeżeli będzie prosty do zapamiętania, związany z działką biznesu w jakiej funkcjonujemy i stosunkowo krótki, mamy spore szanse, że ewentualny użytkownik zapamięta informacje o domenie, nawet jeśli nie będzie miał naszej wizytówki. A w dzisiejszych czasach naprawdę warto mieć porządną domenę!


Domeny to wizytówka twojej strony
Jeżeli planujemy mieć stronę pod takim adresem, a domena została już wykupiona, warto skontaktować się z jej nabywcą - być może będzie chciał ją odsprzedać, zwłaszcza, jeżeli nie istnieje pod tym adresem żadna strona. Przyda się wtedy informacja o domenie którą możemy znaleźć na stronie firmy gdzie została zarejestrowana. Nie jest to trudne, zwykle te informacje są jawne.

Gdy chcemy mieć witrynę internetową właśnie na domenie generycznej, lecz nie do końca wiemy która będzie dla nas najlepsza warto przejrzeć dostępne opcje. Kiedy wpiszemy wy wyszukiwarkę hasło „tanie domeny generyczne sprzedaż” bez problemu znajdziemy długą listę oraz oczywiście cennik i będziemy mogli wybrać coś dobrze pasującego.
Treści źródłowe: sprzedaz-domen-internetowych.pl
Dodane przez: Magda Assaf
22-10-12 12:01:28