Menu strony
Gazeta.ie

Malowanki stymulują wyobraźnię

To malowanki sprawiają, że najmłodsi lepiej się uczą, łatwiej i szybciej adaptują materiał edukacyjny, wykazują się większą mądrością, są bardziej twórcze w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do swoich możliwości.

Dzieci, chłopcy i dziewczynki

najmłodszy zawsze kreuje w malowankach to, co zna i tyle, ile wie o świecie. Z tego względu jego dzieła są dużym źródłem wiedzy o tym, w jaki sposób myśli i świadectwem tego co przeżywa. Są oknem, przez które my dorośli możemy spojrzeć do jego świata i przekonać się czym są jego malowanki dla dzieci, które zrobiło. Jest to doskonałe urządzenie potrafiące stymulować myślenie, gdyż po pierwsze dokładnie wpisują się w potrzeby myślenia konkretno – wyobrażeniowego, a po drugie angażują malca uczuciowo. maluch wczuwa się w swoją kreację. malunki mogą stać się więc napędem progresu. trzeba dodać, że „rozwój zdolności rysunkowych określa się jako wskaźnik dojrzałości umysłowej dziecka” (R.

Zaciekawił Cię poniższy komentarz z serwisu (http://creoconcept.pl/pl/realizacje/)? Jeśli się z nim nie zgadzasz, to zapraszamy do polemiki. Każda wymiana myśli będzie przydatna.

Fisher). Kształtowanie się umiejętności poznawczych dziecka to długi proces, na który my dorośli nie mamy bezpośredniego wpływu – nie można przecież nikomu wlać do głowy przygotowanych recept. Możemy jednak oddziaływać pośrednio, organizując dzieciom interesujące doświadczenia, oferując kształcące rozrywki i twórcze zadania. Malowanki mogą stać się inspiracją i źródłem takich zadań. Czasami twoje dziecko ma ochotę pomalować, ale nie ma na czym lub brak mu inwencji. Aby ułatwić mu rozrywkę pędzlem i farbami możesz sięgnąć po malowanki, które dadzą mnóstwoinspiracji i radości. Na poziom graficzny prac spory oddziaływanie ma ogólna ruchowa sprawność rąk. Zabawy angażujące ręce i dłonie mogą pomóc tę sprawność poprawić i jeszcze lepiej się bawić. Zaproponujmy maluchowi „siłowanie na rękę”, rozrywkę „idzie kominiarz po drabinie”, strzepywanie dłoni z wody, bicie palcem o palec w ułożeniu rąk jak do modlitwy, robienie okręgów palcami itp. Wszystkie te aktywności spowodują, że malowanie (ściany reklamowe) i rysowanie będzie wychodziło dziecku jeszcze efektywniej.


Kolejne treści

Edukacyjne gry dla dzieci

dzieci
Gry edukacyjne dla dzieci online to świetna zabawa i sposób na spędzenie wolnego czasu, ale także znakomita szansa na naukę i rozwijanie swoich umiejętności. Grając na komputerze dziecko nie tylko się relaksuje, ale też uczy. Ponadto zwiększa swoją pewność siebie.
Treści źródłowe: Animade
Dodane przez: G.S.
19-06-10 20:03:08