Menu strony
Gazeta.ie

Co musimy wiedzieć o domenach?

Popularność naszej strony w siei zazwyczaj jest uzależnione w ogromnym stopniu też od jej adresu. Kiedy jest prosty do zapamiętania, związany z działką biznesu w której działamy i stosunkowo krótki, będziemy mieć spore szanse, że ewentualny użytkownik ją zapamięta, nawet gdy nie będzie miał naszej wizytówki. Mamy wiele opcji przy wyborze domen - np. możemy wybrać darmowe domeny internetowe, lub kupić domeny z wybraną przez nas końcówką.

Zazwyczaj firmy wykorzystują darmowe domeny internetowe, dlatego, że nazwy przedsiębiorstw zwykle są unikalne. Oczywiście by zarejestrować taką domenę musimy tak czy owak zwrócić się do firmy oferującej sprzedaż domen internetowych i dokonać zakupu. Zwykle bywa tak, że właściciele firm, lub informatycy w nich zatrudnieni załatwiają to sami. Jeśli jednak nie mamy pojęcia co to jest hosting stron www i jak to wszystko funkcjonuje, należy zlecić założenie i projekt strony internetowej firmie, która się w takich usługach specjalizuje.

Firma ta być może zaleci nam założenie serwisu internetowego na tak zwanej domenie generycznej. To nic innego jak adres strony zawierający słowa zwykle używane w języku. Przykładem domeny generycznej może być albo Taki adres zazwyczaj zawiera nazwę towaru, usługi, grupy itp. Tego typu domeny czasem osiągają bardzo wysokie ceny, można się o tym przekonać, gdy spojrzymy na aukcje (więcej tutaj:internetowa platforma zakupowa) domen. Są tak drogie, ponieważ opierają się na prostych skojarzeniach. jeśli chcemy kupić nowy akumulator do samochodu właściwie od razu do głowy przychodzi nam, by wpisać adres

domeny to podstawa w sieci web
Jeżeli chcemy założyć stronę pod takim adresem, a domena została już wykupiona, warto skontaktować się z jej nabywcą - być może będzie chciał ją odsprzedać, zwłaszcza, jeżeli nie działa pod tym adresem żadna strona. Czasem trafiają się takie niepowtarzalne okazje. przydaje się wówczas informacja o domenie którą można znaleźć na stronie firmy w której jest zarejestrowana. Nie jest to trudne, zwykle takie informacje są ogólnodostępne.

Gdy chcemy mieć stronę właśnie na domenie generycznej, ale nie do końca wiemy jaka będzie dla nas najodpowiedniejsza dobrze jest poprzeglądać dostępne opcje. Gdy wpiszemy wy wyszukiwarkę hasło "tanie domeny generyczne sprzedaż" z łatwością odnajdziemy długą listę oraz oczywiście cennik i będziemy mieli możliwość by wybrać coś dobrze pasującego.
Treści źródłowe: sprzedaz-domen-internetowych.pl
Dodane przez: Kamil Kubicz
19-07-20 07:04:08