Menu strony
Gazeta.ie

Jaka miniaturowa kamera będzie najlepsza dla nas? Na jakie rzeczy przede wszystkim zwrócić uwagę?

W obecnych czasach filmowanie stało się niesamowicie łatwe. Każdy z nas może choć na chwilę stać się filmowcem, nie potrzeba do tego jakiegoś specjalistycznego sprzętu, dobry będzie przecież zwykły smartfon, żeby zachować różne chwile. Rzecz jasna, to jest już niewystarczające, jeżeli chcielibyśmy tworzyć całkiem profesjonalne materiały. Wtedy niewątpliwie celujemy w bardziej specjalistyczny sprzęt, jak GoPro Black.
Zobacz opis-

kamerka go pro
Jest to najszybszy i najwydajniejszy model kamery GoPro jaki powstał. Taka kamerka to przede wszystkim pełnowartościowy standard 4K z szybkością 30 klatek na sekundę. Trzeba powiedzieć, iż to nieosiągalne dla innych kamer tego rodzaju opcji zwolnienia materiału w jakości 1080p. Dzięki 120 klatkom na sekundę możemy otrzymać czterokrotne spowolnienie przy utrzymaniu pełnej płynności. Taką cechę z pewnością docenią wszyscy profesjonaliści. Coraz bardziej popularne stają się kamery na kask motocyklowy. O takiej kamerze należy pomyśleć szczególnie z dwóch powodów. Jeden to ochrona prawna, gdyż nagranie naszej jazdy jest w wielu sytuacjach niezbędne, aby udowodnić, że nie zrobiliśmy nic złego. Podczas zdarzenia drogowego obraz zapisany na takim sprzęcie będzie dowodem, kto popełnił wykroczenie. Drugi powód jest również ważny - to uwiecznianie naszych wyjazdów. Rozwój technologii umożliwił miniaturyzację kamery do takich wielkości, iż stały się naprawdę mobilne i możemy je wziąć tak naprawdę wszędzie. Jednocześnie zapewniają doskonałą jakość obrazu.

Kolejne treści

Jak technologia zmienia świat? Co ostatnimi czasy jest godne uwagi?

Podzespoły
Rozwój technologii ma minusy oraz plusy, lecz jakby tak się zastanowić, to więcej jest tych dobrych stron. Najzwyczajniej w świecie każdy z nas korzysta z tego rodzaju możliwości, ponieważ ułatwiają życie, powodują, że życie jest wygodniejsze.


motocykl
W przypadku kamery na kask motocyklowy podstawą jest kąt widzenia, czyli najlepiej 170 stopni. Wybór kamer jest duży i nie ma raczej trudności, żeby takową zakupić, jednakże jeśli chcielibyśmy produkt bardziej sprawdzony oraz dobrej firmy, to dobrze rozważyć zakup, wspomnianej wyżej, kamery GoPro. Największym plusem takiego sprzętu jest tryb Superview oraz sześćdziesiąt klatek przy nagrywaniu w jakości HD. Zdecydowanie jednak we wszelkich testach wygrywa GoPro czwartej generacji. Jej wielką zaletą jest możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K. Prócz wbudowanego modułu Wi-Fi komunikowanie się z tym urządzeniem jest w stanie odbywać się za pomocą systemu Bluetooth. Wynik, który robi wrażenie to nagrywanie 120 klatek na sekundę z jakością Full HD. Ta kamera sportowa ma swoją cenę, lecz na pewno jest tego warta.
21-12-03 07:48:03