Menu strony
Gazeta.ie

Jak wymyślić najlepszą domenę dla sklepu działającego w sieci?

Domena jest nie tylko adresem wybranej witryny. W pewnym sensie jest również jej wizytówką i o tej stronie może sporo powiedzieć. Wybór właściwej domeny dla strony nie jest łatwym przedsięwzięciem. Jest to jednak niezwykle istotne w przypadku sklepów internetowych.
Plakat
Aktualnie w tym zakresie istnieje wielka konkurencja, zatem powinno się dbać o to, by sklep był rozpoznawalny, a dotarcie do niego ułatwione. A to powoduje się chociażby wybierając odpowiednią domenę internetową. Kilkanaście lat temu nie kładziono na to takiego nacisku jak dzisiaj, ale nawet obecnie stosunkowo nagminnie można się spotkać ze złym wyborem. Często przykładowo domeny są długie tak jak w sklepie kino.domowe.com.pl, poza tym zawierają zbędne znaki, które bardzo utrudniają użytkownikom zapamiętanie adresu.

By użytkownik szybko zapamiętał

Opisywana łatwość w zapamiętaniu adresu sklepu przez internautę ma duża znaczenie.

Zawsze bądź na czasie w tych dziedzinach, które Cię zajmują. Jeżeli poszukujesz uzupełniających treści, wejdź w poniższy link, a pod nim czeka na Ciebie masa współczesnych wątków z owego działu.

Jeżeli bowiem nazwa będzie przez niego zapamiętana momentalnie, są znaczne szanse, że użytkownik ten do sklepu powróci w przyszłości. Między innymi z tego powodu lepsze są domeny krótkie od dłuższych. Z drugiej strony jednak krótka nazwa zawierająca liczby automatycznie
Wyszukiwarka
traci na wartości, czego przykładem jest vm24.pl. Opinie o interesujących sklepach znajdziesz tu: kino.domowe.com.pl opinie. W miarę możliwości zalecane jest, by w adresach nie umieszczać liczb ani żadnych dodatkowych znaków. Powinno się pamiętać, że domeny składające się z samych wyrazów w każdej sytuacji będą łatwiejsze do zapamiętania.

Wywoływanie skojarzeń z branżą

W wyborze odpowiedniej domeny ważne jest także, by skojarzyła się ona użytkownikowi z branżą w jakiej działa sklep. Przykładowo adres legolas.pl kojarzy się z literaturą fantasy, a jest to adres księgarni działającej w sieci. Generalnie w sieci można spotkać bardzo wiele domen, które całkowicie nie kojarzą się z dziedziną, w jakiej funkcjonują sklepy.

Ten prezentowany artykuł jest niesamowicie zajmujący? Zatem patrz szczegóły (http://www.lingtutor.pl/zapisy-na-lekcje-przez-skype), aby poznać jeszcze więcej informacji na omawiany temat.

Jest to znaczny błąd, bowiem przez to również adresy są o wiele trudniejsze do zapamiętania. Na przykład sklep z kasami fiskalnymi istniejący pod adresem yago24.pl będzie stosunkowo trudny do odszukania.

Z drugiej strony jednak niektóre marki wytwarzające określony produkt zdobyły już taką dobrą opinię, że ich nazwa w domenie sklepu w sieci nie będzie myląca. Ciekaw wiadomości o wspomnianych sklepach znajdziesz na tej stronie: legolas.pl.


Kolejne treści

Jak wygląda handel w Polsce? Co się mogło zmienić przez wszystkie lata? Jakie mamy w tym zakresie możliwości?

Kasa fiskalna
Jak pokazują odmienne badania, analizy i zagadnienia, handel w Polsce przeszedł bardzo znaczącą transformację. Z gospodarki socjalistycznej, w której nie było często elementarnych produktów wkroczyliśmy w zupełnie inny świat - kapitalizmu, w którym sklepy powstają każdego dnia, i są w każdym miejscu, nawet w malutkich polskich miasteczkach.
21-04-30 08:38:05