Menu strony
Gazeta.ie

Jak wymyślić najlepszą domenę dla sklepu działającego w sieci?

Domena jest nie tylko adresem wybranej witryny. W pewnym sensie jest również jej wizytówką i o tej stronie może sporo powiedzieć. Wybór właściwej domeny dla strony nie jest łatwym przedsięwzięciem. Jest to jednak niezwykle istotne w przypadku sklepów internetowych.
Plakat
Aktualnie w tym zakresie istnieje wielka konkurencja, zatem powinno się dbać o to, by sklep był rozpoznawalny, a dotarcie do niego ułatwione. A to powoduje się chociażby wybierając odpowiednią domenę internetową. Kilkanaście lat temu nie kładziono na to takiego nacisku jak dzisiaj, ale nawet obecnie stosunkowo nagminnie można się spotkać ze złym wyborem. Często przykładowo domeny są długie tak jak w sklepie kino.domowe.com.pl, poza tym zawierają zbędne znaki, które bardzo utrudniają użytkownikom zapamiętanie adresu.

By użytkownik szybko zapamiętał

Opisywana łatwość w zapamiętaniu adresu sklepu przez internautę ma duża znaczenie. Jeżeli bowiem nazwa będzie przez niego zapamiętana momentalnie, są znaczne szanse, że użytkownik ten do sklepu powróci w przyszłości. Między innymi z tego powodu lepsze są domeny krótkie od dłuższych. Z drugiej strony jednak krótka nazwa zawierająca liczby automatycznie
Wyszukiwarka
traci na wartości, czego przykładem jest vm24.pl. Opinie o interesujących sklepach znajdziesz tu: kino.domowe.com.pl opinie. W miarę możliwości zalecane jest, by w adresach nie umieszczać liczb ani żadnych dodatkowych znaków. Powinno się pamiętać, że domeny składające się z samych wyrazów w każdej sytuacji będą łatwiejsze do zapamiętania.

Wywoływanie skojarzeń z branżą

W wyborze odpowiedniej domeny ważne jest także, by skojarzyła się ona użytkownikowi z branżą w jakiej działa sklep. Przykładowo adres legolas.pl kojarzy się z literaturą fantasy, a jest to adres księgarni działającej w sieci. Generalnie w sieci można spotkać bardzo wiele domen, które całkowicie nie kojarzą się z dziedziną, w jakiej funkcjonują sklepy.

Ten prezentowany artykuł jest niesamowicie zajmujący? Zatem patrz szczegóły (http://www.lingtutor.pl/zapisy-na-lekcje-przez-skype), aby poznać jeszcze więcej informacji na omawiany temat.

Jest to znaczny błąd, bowiem przez to również adresy są o wiele trudniejsze do zapamiętania. Na przykład sklep z kasami fiskalnymi istniejący pod adresem yago24.pl będzie stosunkowo trudny do odszukania.

Z drugiej strony jednak niektóre marki wytwarzające określony produkt zdobyły już taką dobrą opinię, że ich nazwa w domenie sklepu w sieci nie będzie myląca.

Czy ten artykuł Ci się podoba? Jeżeli tak, to aby uzyskać podobne dane na omawiany wątek, spójrz na informacje (https://eliquids24.pl/), one niewątpliwie też przyciągną Twój wzrok.

Ciekaw wiadomości o wspomnianych sklepach znajdziesz na tej stronie: legolas.pl.


Kolejne treści

Nieograniczone możliwości producenta ASUS są na wyciągnięcie ręki

ASUS ROG ARES II z hybrydowym systemem chłodzenia
Innowacji na rynku nie brakuje, więc warto systematycznie przeglądać nową ofertę. Mnogość opcji do wyboru zachęca nawet osoby z początku oporne do wyboru wygody samej w sobie, dodatkowo w niezwykle dobrej cenie.
20-01-14 07:35:05