Menu strony
Gazeta.ie

W jaki sposób naprawić zatkaną zmywarkę?

Zmywarki są zbawieniem dla tych, którzy nie ubóstwiają zmywać . Są naprawdę doskonałym wynalazkiem, choć niestety, nie są perfekcyjne. Kiedy niekiedy odpływ wody potrafi się zatkać resztkami jedzenia. Wtenczas nasz sprzęt nie działa poprawnie, tak jak powinien. Zanim jednakże zatelefonujesz po hydraulika jest coś, co możesz uczynić samodzielnie. Tylko przeczytaj.
naczynia
Sprawdź odpływ wody w zmywarce, żeby zobaczyć, czy nie jest przyblokowany pozostałościami jedzenia. Jeśli cokolwiek zobaczysz wyciągnij jedzenie. Jeżeli mimo tego, wciąż coś jest nie tak posłuż się drucikiem, by wydobyć z odpływu jak najsporzej zalegających pozostałości. Jeśli to nic nie dało musisz sprawdzić wąż odpływowy. Może jest w nim zagięcie czy supeł, jaki nie przepuszcza poniektórych resztek. Co za tym idzie zostają one ciągle w wężu nagromadzając się nie przepuszczając wody jak też kolejnych resztek. Rozwiń wąż i przeczyść go w środku, by był pusty.

Następnie podepnij go na powrót w taki sposób, aby był niewykręcony. Możesz także wymienić go na nowy, jeżeli uważasz, iż jest taka potrzeba, gdyż zagięcie nie da się wyprostować. Można także sprawdzić czy zadziała płyn do czyszczenia zmywarek. Wyeliminuje on tłuszcz jak też resztki jedzenia. Postępuj zgodnie z instrukcją dodaną do opakowania. Wypróbuj także domowe sposoby. Mowa o occie bądź sodzie. Wszystko zależy jednak od typu zmywarki. Możesz też spróbować odkręcić kratkę z przepływu, która zatrzymuje większe kawałki jedzenia, ażeby nie przedostały się do odpływu i go nie zatkały. Zobacz co jest po drugiej stronie jak też wyczyść tak samą kratkę jak także wejście, przy jakim jest przytwierdzona. Miej na uwadze, by zamontować kratkę z powrotem.

Kolejne treści

Lidaria

Lidaria


Jeśli jednakże żadna z tych metod nie zadziała, zadzwoń po zawodowca. Hydraulik powinien odnaleźć źródło kłopotu i wyeliminować je. Jeśli potrzebny będzie nowy wąż do (zmywarki (rekomendujemy kosze do zmywarek)) znajdź okoliczne hurtownie części AGD oferujące akcesoria do zmywarek. Reklamujemy to: north.pl/.


zmywarka
Ważne: Pamiętaj, żeby zawsze opłukiwać naczynia z większych pozostałości, by nie zatkały zmywarki. Odłącz urządzenie od prądu nim zaczniesz szukać przyczyny źle działającej zmywarki. Nim jednakże zadzwonisz po specjalistę, sprawdź czy ważna jest jeszcze gwarancja na zmywarkę. Dzięki temu oddasz ją do serwisu. A jeśli usterka nie powstała z Twej winy, za naprawę nie zapłacisz nic - zostanie ona usunięta w ramach gwarancji.
22-01-06 07:52:02