Menu strony
Gazeta.ie

Łącze internetowe w przedsiębiorstwie

W XXI wieku bazą do funkcjonowania każdej firmy jest zaplecze technologiczne, którego jedną spośród głównych elementów stanowi jak najpłynniejsza możliwość użytkowania łącza internetowego. By było to stosunkowo tanie przy jak najwyższej wydajności korzysta się z tak zwanych „switch’ów”. Ważny jest również dobór właściwego serwera. Więcej na ten temat przeczytają Państwo w poniższym artykule.

Kolejne treści

Jakie serwery dla firmy

Serwer
Dobre i sprawne serwery to obecnie podstawa prężnej firmy. W lokalnych sieciach komputerowych wielkich przedsiębiorstw, a także w małych firmach warto koniecznie zadbać, aby pakiety informacji wysłane z konkretnego punktu A dostały się jak najszybciej do punktu B. Najnowsze aplikacje biznesowe (takie jak choćby handel elektroniczny, witryny WWW oraz wielkie wachlarze odrębnych usług załatwianych przez sieć internet, intranet i ekstranet) wszystkie wykorzystują zasoby przechowywane w sieci.


Switch - czym jest i do czego służy???
Thomas-it
Switch to inaczej tak zwany przełącznik. Jest to urządzeniełączące oddzielne sieci LAN oraz zapewniające filtrowanie pakietów pomiędzy nimi. Switch LAN posiada pewną ilość portów, z których każdy współpracuje z siecią Ethernet. Choć sposób łączenia kablami jest podobny do tego przy koncentratorach, to przełączniki są lepsze o tyle, iż zwiększają wydajność całej sieci (rozszerzają maksymalną pojemność sieci transmisji danych). W praktyce wygląda to tak, iż na przykład, każdy koncentrator 10 Mb/s udostępni całe pasmo transmisyjne 10 Mb/s każdemu z podłączonych urządzeń. Właściwy przełącznik podłączy takie pasmo każdemu urządzeniu z osobna, co znacznie poprawi wydajność (każdy dostanie swoje 10 Mb/s). Dalsze poprawianie wydajności można uzyskać poprzez wprowadzenie przełączników pozwalających na obsługę połączeń dwukierunkowych.

Usługi serwerowe Każdy kto decyduje się na wydzierżawienie lub [gopro hero 8 black zestaw] zakup maszyny serwerowej, z pewnością myśli o zainstalowaniu na niej określonych usług. Najwłaściwszym rozwiązaniem są serwery dedykowane, które umożliwiają „postawienie” każdego systemu operacyjnego.

Zobacz ten odnośnik - to bez dwóch zdań świetna propozycja (http://latkowski.pl/), która z całą pewnością bardzo Cię zaabsorbuje. Nie wahaj się zatem i sprawdź już teraz.

Zazwyczaj wybierany jest Linux, z którym klient łączy się za pomocą protokołu SSH. Naturalnie można także zainstalować Windowsa i użytkować go za pomocą pulpitu zdalnego. Serwery dedykowane służą najczęściej firmom na własne potrzeby albo świadczenia innym określonych usług, na przykład poczty elektronicznej, serwera stron WWW, aplikacji internetowych. Warto pamiętać o tym, by serwer miał stałego administratora, który nie tylko zainstaluje i skonfiguruje te usługi, lecz zajmie się też ich przeglądem pod kątem działania, bezpieczeństwem danych oraz ich kopią zapasową. Oczywiście mamy możliwość wykupić specjalne formy backupu u usługodawcy, który zadba o to, abyśmy nie stracili danych, nawet podczas fizycznego uszkodzenia dysków twardych. Warto zainwestować w taką usługę, ze względu na to, że nasze dane są bezcenne – zwłaszcza gdy posiadamy jakiś serwis internetowy z bazą klientów, tym bardziej, że nie jest to duży koszt (ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu PLN).

Gdzie i co najlepiej kupić? sprzęt komputerowy dla firm (i nie tylko) najlepiej nabyć przez Internet (pozwala nam to zaoszczędzić czas i pieniądze). Decydując się na zastosowanie switch’a trzeba też dokonać wyboru pomiędzy różnymi- tańszymi albo droższymi- opcjami. Optymalną ofertę proponuje nam firma hp. Znajdziemy w niej wspaniałej jakości urządzenia, w różnych cenach (łatwo znajdziemy coś na swoje możliwości). Oferowane przełączniki to między innymi: J9019B, J9280A oraz J9561A.
Treści źródłowe: Thomas-it
Dodane przez: A.Z.
19-09-20 07:05:06