Menu strony
Gazeta.ie

Fińska firma proponuje nowe urządzenia na bazie systemu operacyjnego Linux

Najbardziej rozpowszechnionym urządzeniem elektronicznym używanym obecnie jest zapewne telefon. Podejrzewam iż jego wynalazca ciężko zdziwiony byłby kierunkiem w jakim rozwinął się jego wynalazek. Z prostego narzędzia służącego do porozumiewania się na odległość zmienił się on w niewielki komputer. Zapotrzebowania klientów się zmieniły, dzisiejsze urządzenia posiadają zdecydowanie o wiele starsze możliwości niż pierwsze telefony komórkowe.
smartfon
Pierwszą rewoltą w dziedzinie telefonów było wynalezienie komórki, czyli przenośnego telefonu. Później już w bardzo szybkim tempie sukcesywnie urządzenie to poszerzało swe możliwości. Smartfony to urządzenia bardzo wymyślne. Posiadają one jednakowe możliwości jak ich kuzyni komputery. Już od samego początku jednym z najbardziej cenionych wytwórców telefonów komórkowych jest Nokia. Jej wczesne urządzenia weszły do legendy. Powiadało się o nich iż są bardzo solidne. Rzeczywiście, aparaty tej firmy cechowała wyjątkowa odporność, której zazdrościła jej konkurencja.

W czasie gdy pojawiły się smartfony, fiński wytwórca także sprostał wyzwaniu i - ze znamienną dla siebie bezkompromisowością - idzie nieco "pod prąd". Podczas kiedy większą część producentów wybrało system operacyjny Android, Nokia postawiła na giganta komputerowego ze Stanów Zjednoczonych i stworzyła bardzo dobry smartfon w oparciu o system Windows - czytaj o telefonach.


Kolejne treści

Stare modele i nowe smartfony - jak zmieniły się komórki w ciągu ponad dwudziestu lat.

telefon
Technologia w dziedzinie telefonów komórkowych w ostatnich dwudziestu latach zmieniła się w sposób bardzo radykalny, ażeby nie powiedzieć rewolucyjny. Wystarczy chociażby przypomnieć to, w jaki sposób przedstawiały się telefony na początku lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku i to, w jaki sposób wyglądają one współcześnie.


Tymczasem niesłychany sukces systemu operacyjnego Android spowodował, iż Nokia postanowiła wyprodukować urządzenia także w oparciu o ów program operacyjny. Wedle najświeższych komunikatów specjalistycznych portali, najnowsze telefony fińskiej firmy to próba zestawienia walorów obu konkurencyjnych systemów i
smartfon
przygotowania lepszych aniżeli u rywali rozwiązań - poprzez zestawienie elastyczności systemu Android i sprawdzonych rozwiązań omawianej Nokii - Nokia. Możliwe że podobne rozwiązanie przypadnie do gustu odbiorcom.

Z pewnością określi to za pewien okres rynek. Pewną z cech która może zdecydować o sukcesie owych najnowszych telefonów może być skupienie się konstruktorów na takim skonstruowaniu programu, by było ono w jak najmniejszym stopniu energochłonne, a to - przyznać trzeba - jest niemałą bolączką wszystkich nowoczesnych urządzeń tego typu.
19-03-19 16:22:02