Menu strony
Gazeta.ie

Nowe rodzaje pracy

W ogromnym tempie zmienia się nasz świat. Używamy najnowocześniejszych technologii prawie naturalnie. Dopiero wspólna lektura z potomstwem edukacyjnej publikacji z obszaru historii technologii uświadamia nam, jak wiele się odmieniło w niesłychanie krótkim czasie - starczy bowiem niedługi okres używania funkcjonalnej technologii, a już zapominamy o starych sposobach, a te nowe traktujemy jak coś oczywistego. Tak się dzieje z internetem. Ten żwawy 46 latek rządzi niepodzielnie zmieniając nasze życie.

myszka do komputera
Wystarczy bowiem niedrogi abonament u wybranego dostawcy telekomunikacyjnego i odebrany u niego modem usb, by cieszyć się dostępem do ogromnej ilości informacji. Ów starszy pan niepostrzeżenie zmienił także metodę naszej pracy. Nie idzie o fakt, iż nierzadko monitor substytuuje nam kartkę , tylko o to że tanie notebooki pozwalają nam na prace praktycznie w dowolnej lokalizacji, co otwiera nowe możliwości dla osób pracujących w terenie.

notebook
Notebooki w zestawieniu z dostępem do sieci internetowej pozwoliły stworzyć nowy sposób pracy, tzw. telepracę. Jest to szansą dla osób które z jakichkolwiek powodów nie mogą czy nie chcą pracować poza swoim mieszkaniem. To doskonałe rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych bądź też matek z dziećmi. Wszystkie te osoby mogą nie rezygnować z pracy i pogodzić swoje obowiązki w domu z pracą zawodową.

Rzecz jasna taka nowoczesna forma zatrudnienia wymaga od pracownika pewnego typu cech osobowości. Nieodzowna jest samodyscyplina a także dobra organizacja . Co prawda zwierzchnik nierzadko ma możliwość kontroli pracobiorcy przy pomocy np. kamerki internetowej, jednak duża swoboda wymusza większą odpowiedzialność. Internet oraz najnowocześniejsze narzędzia mogą być też metodą pokonania własnych ograniczeń. Notebooki oraz specjalistyczne aplikacje pomagają pracować osobom nawet w znacznym stopniu niepełnosprawnym. Przykładowo - tu więcej.

Naturalnie nie jest tak, że tylko pracą człowiek żyje. Potrzebujemy również wypocząć. Jednym z bardzo popularnych metod relaksowania się jest słuchanie ulubionej muzyki. Dzisiaj nie musimy już jak niegdyś kupować osobnego zestawu muzycznego, starczy że dokupimy odpowiednie głośniki do komputera (przykładowo: czytaj więcej).
20-02-23 08:04:04